Україна розроблятиме План дій для ефективної роботи ТКГ — представники Німеччини та Франції підтримали
Getty Images

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у п’ятницю, 13 листопада, взяв участь у робочій зустрічі політичних радників лідерів держав «Нормандської четвірки» у форматі відеоконференції.

Єрмак подякував партнерам з Німеччини та Франції за ініціативу проведення відеоконференції та за підтримку української сторони. Як повідомляє офіс президента, він також висловив подяку сторонам за підтримку режиму припинення вогню на Донбасі, адже це дає змогу зберегти життя і здоров’я громадян України.

Німеччина про прогрес з боку української сторони

Під час зустрічі зовнішньополітичний радник канцлера ФРН Ян Гекер відзначив прогрес з боку української сторони, зокрема відкриття двох нових КПВВ на Луганщині, повідомляє пресслужба офісу президента України.

«Ми спостерігаємо суттєвий прогрес на місцях. Україна відкрила два додаткових пункти переходу в Луганській області», — сказав він.

Політичний радник канцлера ФРН закликав Росію вжити негайних заходів для відкриття пропуску з боку непідконтрольних українському уряду територій, які наразі блокують початок роботи цих КПВВ.

Ян Гекер також наголосив на забезпеченні безперешкодного доступу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць тримання людей на тимчасово окупованих територіях Донбасу для пришвидшення процесу верифікації списків на взаємне звільнення утримуваних осіб.

План дій по ТКГ

Єрмак відзначив, що треба активувати роботу Тристоронньої контактної групи з урегулюванню ситуації на Донбасі. Тому він виступив за ухвалення документа, який надав би поштовх Мінському переговорному формату.

Зокрема, керівник офісу президента розповів про план дій, який підготувала українська сторона.

Документ має назву «План спільних кроків учасників Тристоронньої контактної групи з виконання Мінських домовленостей». Я вважаю, що у разі знаходження порозуміння цей план спільних кроків може дійсно стати основою великої дорожньої карти, яку ми можемо прийняти на рівні Нормандського формату.

Єрмак зауважив, що в українському документі узагальнені пропозиції, які були озвучені сторонами на засіданнях ТКГ.

Учасники зустрічі домовилися продовжити консультації щодо єдиної дорожньої карти на основі представленого Україною документа.

Україна підтримала пропозицію німецької сторони організувати роботу експертних груп радників лідерів країн – учасниць Нормандського формату для прискорення цього процесу.

За його словами, буде корисним продовження роботи як у форматі ТКГ, так і в Нормандському форматі.

Зовнішньополітичний радник Президента Франції Еммануель Бонн зауважив, що напрацювання єдиного документа дасть змогу сторонам досягти прогресу в переговорах у межах ТКГ.

Російська сторона погодилася з необхідністю активізації роботи ТКГ. ОП зауважує, що це вказує на можливість пришвидшення роботи групи в усіх напрямках, насамперед гуманітарному.

ОП анонсував план дій по Донбасу після чергового засідання ТКГ. Тоді на Банковій говорили, що план повинні розробити з використанням пропозицій учасників зустрічі радників лідерів «нормандської четвірки».

5 листопада українська делегація в ТКГ оприлюднила п’ять головних пунктів нового плану дій. Він, зокрема, передбачає низку кроків, що дозволять проведення виборів в ОРДЛО до 31 березня.

Як повідомляв УНН, українська делегація у ТКГ напередодні заявила, що вважає дуже важливим провести до кінця поточного року нову зустріч на вищому рівні у Нормандському форматі.

Ідея Кравчука перенести переговори ТКГ з Мінська

На тлі подій у Білорусі Леонід Кравчук допустив, що переговори по Донбасу можуть перенести з Мінська в інше місце, повідомляє УНІАН.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков не бачить сенсу переносити з Мінська переговори Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що для питання про можливе перенесення переговорів Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі з Мінська зараз не час.

«Баба з возу — коням легше»: Лукашенко висловився про проведення зустрічей ТКГ в Мінську

Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко пропонує продовжити проведення в Мінську зустрічей ТКГ, але не виключає й варіант відмови від Мінського майданчика. Про це він заявив в інтерв'ю ЗМІ Білорусі і ближнього зарубіжжя, повідомляє БЕЛТА.

Лукашенко вважає, що Мінськ був і залишається «зручним у багатьох сенсах майданчиком для проведення переговорів ТКГ». Крім того, Лукашенко переконаний, що в Мінську можливе обговорення «не лише українського порядку, але також і актуальних питань тристоронніх взаємовідносин Білорусі, України й Росії».

Разом з тим він не виключає також варіанту відмови від мінського майданчика.

«Ми вас усім необхідним забезпечуємо — тільки домовляйтеся. Але якщо не хочете — не треба. Баба з воза — коням легше. Не хочете — не приїжджайте», — підсумував Лукашенко.

Кравчук: введення російських миротворців на Донбас — просто абсурд

Перший Президент України, голова української делегації у ТКГ вважає абсурдною можливість введення російських миротворців на тимчасово окупований Донбас. Про це він сказав в ефірі програми «Свобода слова з Савіком Шустером».

Я часто чую, особливо у ЗМІ, в тому числі і в Росії, мовляв Росія також може ввести миротворців на неконтрольовану територію, я не знаю навіть яку, Україною, тобто «ДНР» і «ЛНР». Я думаю, що це був би просто абсурд, тому що в даному разі відбувся б дуже серйозний перекос в світовому масштабі.

Він пояснив, що Росія, яка до цього моменту веде агресію проти України, але приховує її під ширмою що це «внутрішня справа України», — у такому разі змушена була б визнати пряму агресію.

«В даному разі відбулась би дуже цікава річ: агресор є миротворцем. Я в це не вірю», — додав голова української делегації в ТКГ.

На Росію тиснуть заради нового обміну полоненими з ОРДЛО — Арестович

Новий обмін полоненими між Україною і ОРДЛО може відбутися до католицького Різдва, яке відзначають 25 грудня. Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив радник з інформаційної політики української делегації в ТКГ Олексій Арестович.

Обмін полоненими має відбутися до [католицького] Різдва, а Червоний хрест має розпочати роботу в [ОРДЛО] до 15 листопада — це зобов’язання, яке підписав Путін. Шалений тиск здійснюється зараз на Росію, зокрема й за допомоги Франції та Німеччини у Нормандському форматі для того, щоб допустили [Червоний хрест на територію ОРДЛО], а обмін полоненими має бути до 24 грудня.

Як повідомляв УНН, зовнішньополітичний радник канцлера ФРН Ян Гекер наголосив на необхідності забезпечення безперешкодного доступу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць тримання людей на тимчасово окупованих територіях Донбасу для пришвидшення процесу верифікації списків на взаємне звільнення утримуваних осіб.

Раніше Зеленський заявив, що на Донбасі зменшилась кількість бойових втрат завдяки перемир'ю з бойовиками.

Chas News повідомляв, що ТКГ розгляне план Кравчука щодо Донбасу 13 листопада. 

Кравчук розповів, коли амністують учасників війни на Донбасі