Україна введе санкції проти Нікарагуа через відкриття консульства країни у Криму
ZeFt

Міністерство закордонних справ України запровадить санкції проти Нікарагуа через відкриття консульства Нікарагуа в окупованому Криму. На півострові вперше зявилось представництво іноземної держави після анексії.

Про це повідомила пресслужба МЗС.

«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з незаконним та непогодженим з Україною візитом посла Республіки Нікарагуа в Російській Федерації пані Альби Асусени Торрес до Автономної Республіки Крим, Україна, для вручення так званому «Почесному консулу Нікарагуа в РФ з резиденцією в м. Сімферополь» Олегу Бєлавєнцеву консульського патенту», — йдеться у повідомленні.

Нікарагуанська сторона порушила законодавство України та норми міжнародного права, коли отримала консульський патент, кажуть у МЗС.

«Ця дія вважається нашою державою нікчемною і розглядається як відверто недружній крок з боку Нікарагуа щодо України, який сприяє агресії Російської Федерації та її спробі анексії невід’ємної частини території України, якими є Автономна Республіка Крим та місто Севастополь», — наголосили у міністерстві.  

Раніше МЗС України попереджало МЗС Нікарагуа про неприпустимість дій, які порушують суверенітет і територіальну цілісність України.

«Українська сторона розпочала процес застосування санкційних заходів відповідно до законодавства і вживатиме у подальшому усі необхідні дії, передбачені законами України і нормами міжнародного права, для захисту суверенітету і територіальної цілісності нашої держави», — йдеться в заяві МЗС.

Chas News повідомляв, що Україна готова розгорнути гуманітарні табори на адмінкордоні. 

Раніше ми писали, що Великобританія підтримала створення Кримської платформи

У Генштабі ЗСУ знищили матеріали про вторгнення Росії до Криму