404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Україні не світить аналог «Роскомнадзора». Мінкульт припинив складати перелік заборонених сайтів
Pixabay

Міністерство культури та інформаційної політики припинило формувати перелік сайтів, до яких пропонує заборонити доступ в Україні.

Про це повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна» із посиланням на відповідь Мінкульту.

Чиновники зазначають: «Визначення і публікацію переліку сайтів, які містять інформацію, що має ознаки забороненої до поширення нормами українського законодавства, здійснювало Міністерство інформаційної політики України, яке на сьогодні перебуває в стані призупинення юридичної особи в результаті його ліквідації».

Тому у відомстві наголосили, що не ведуть таких переліків.

19 червня 2017 року Мінінформполітики оприлюднило перелік із 20 сайтів, рекомендованих для заборони в Україні. Там були сайти сепаратистського і проросійського характеру — «Русская весна», «Новороссия», «Антифашист», «Антимайдан», «Политнавигатор» і декілька інших.

У квітні 2018 року міністерство направило СБУ новий (другий) перелік із 21 сайту, рекомендованих для заборони в Україні. До нього увійшли: dan-news.info, admin-gorlovka.ru, dnr24.su, gorlovka.today, golospravdy.com, s-narodom.ru, politnavigator.net, riafan.ru, dnr-hotline.ru, genocid.net, miaistok.su, dnr24.com, republic-tv.ru, ruskline.ru, dnipress.com, kianews24.ru, c-eho.info, crimea.ria.ru, c-inform.info, komtv.org и gazetacrimea.ru.

У вересні 2018 року Мінінформполітики пообіцяло новий (третій) перелік сайтів, до яких відомство пропонувало заборонити доступ.

Міністерство інформаційної політики було створене у 2014 році й ліквідоване у 2019 році шляхом реорганізації з об'єднанням інших відомств у Міністерство культури, молоді та спорту України, у свою чергу реорганізованого у 2020 році в Міністерство культури та інформаційної політики України.

Виходить, що більше року українська держава не має органу, який рекомендував би забороняти ресурси, що закликають до знищення нашої держави. Це особливо дивно на фоні неоголошеної війни з РФ, яка триває, окупації частини України і агресивної пропаганди з боку російських ЗМІ.

Нагадаємо, що в країні-агресорі успішно діє «Роскомнадзор» — федеральний орган виконавчої влади Росії у веденні Мінкомзв'язку Росії. Він виконує функції цензури ЗМІ та інтернету, подібно до колишнього Головліту у СРСР.

 В Україні, яка з 2014 року фактично відбиває агресію РФ, в тому числі інформаційну, нині подібного органу немає.

Російський репер, автор фрази «Путін — красунчик», їде з гастролями в Україну