Українські туристи не можуть залишити Туреччину через загибель учасника групи. Що сталося
Pixabay

У Туреччині під час пішого походу Лікійською стежкою загинув український громадянин. У зв’язку з цим групу туристів, які були в поході разом з ним, не відпускають на батьківщину через проведення слідчих дій.

Туристка Ірина Громико розповіла у Facebook, що група із Рівного, Києва та Запоріжжя прибула до Туреччини 15 жовтня для походу Лікійською стежкою.

За її словами, 17 жовтня один із українців вчинив суїцид при свідку (не був членом групи), після чого справою зайнялася поліція, а суд заборонив сімом українцям залишити країну до завершення судово-медичної експертизи.

Тіло померлого повернули на батьківщину і поховали ще 22 жовтня.

Турецька поліція обіцяла завершити слідство кілька разів, але воно затягнулось.

Наразі в українців закінчуються гроші, а вдома в Україні виникла загроза втрати робочих місць.

За словами Громико, консульство України в Анталії відповіло туристам, що в цьому випадку допомога не передбачена законодавством і вони не можуть впливати на правоохоронців.

Емір Рустамов, консул України в Анталії у коментарі «Укрінформу» висловив протележну думку.

Зокрема він сказав, що українцям запропонували контакти адвокатів з досвідом допомоги громадянам України, але «від керівника групи було отримано відповідь, що вони самостійно «контролюють» процес з прокуратурою і адвокат їм не потрібен». 

Олег Ніколенко, речник Міністерства закордонних справ України повідомив, що туристам надають консультації, про це пише УНН.

«Консули взаємодіють із турецькими правоохоронцями, які ведуть розслідування. Вони також підтримують регулярний звʼязок із родичами загиблого та туристами... Українське консульство звернулося до турецької сторони для проведення швидкого та неупередженого розслідування цієї справи, а також надає консультації нашим громадянам у контексті подальших кроків», — розповів Ніколенко.

Раніше Chas News повідомляв, що українці чотири години не могли вилетіти з Єгипту через пасажирку з позитивним ПЛР-тестом.

Масове отруєння в Єгипті. Українці також постраждали і розповіли, як це було