Уряд ухвалить нову процедуру в’їзду в Україну для іноземців на час пандемії

Уряд України готується ухвалити зміни до постанови № 641, яка нині забороняє в’їзд іноземних громадян, крім категорій-винятків. Згідно з проєктом, з постанови виключать положення, яке запровадило повну заборону на в'їзд іноземців.

Документ планують затвердити за процедурою, що дозволяє ухвалювати урядові рішення у дні, коли не відбувається повноцінного засідання уряду, повідомляє «Європейська правда».

У статтю 10 «Ha території України на період дії карантину забороняється» буде додано новий пункт: 4) перетин державного кордону іноземцями та особами без громадянства.

Згідно з ним, в’їзд забороняється «без наявного поліса (свідоцтво, сертифікат) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини зі страховою компанією — партнером на території України (асистанс)». Поліс має покриває витрати, пов'язані з лікуванням COVІD-19 й обсервацією, та діяти на строк перебування в Україні.

З нових правил будуть винятки для «іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, та осіб, яких визнано біженцями, або осіб, які потребують додаткового захисту, працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав». Зроблять виняток і для представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, військовослужбовців збройних сил держав — членів НАТО та держав — учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил.

Нові правила поширюватимуться на перетин контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономну Республіку Крим та м. Севастополь та виїзду з них іноземцями та особами без громадянства.

Процедура самоізоляції та виходу з неї у разі отримання негативного ПЛР-тесту для іноземців, які «прибули з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19», буде ідентичною з тією, яка діє для українців, які прибули з таких держав. Виняток встановлений для окремих категорій іноземців, зокрема дипломатів, інструкторів НАТО та ін.

Нагадаємо, що раніше речник Держприкордонслужби підтвердив, що загальна заборона на в’їзд іноземців з 28 вересня де-факто втратила чинність.

Цей проєкт змін – частина намірів Кабінету міністрів України ухвалити рішення про скасування повної заборони на в'їзд для іноземних громадян. Нові правила обіцяють увести в дію з 29 вересня.