Акції протесту проти суворих протиепідемічних заходів відбулися в Австрії, Угорщині, Нідерландах і Бельгії. Правоохоронці затримували пікетувальників.
Близько 10 тисяч людей у столиці Австрії взяли участь в акціях протесту проти обмежень, запроваджених урядом з метою боротьби з коронавірусом.
Як повідомляє «Укрінформ», поліція напередодні не дала дозволу на проведення масових акцій у Відні, тому що у рамках локдауну діють обмеження на вихід із дому та масові зібрання. Це не зупинило протестувальників. Вони стали збиратися у центрі міста на так звану «прогулянку». Близько обіду на площі Марії Терезії та в сусідньому парку Фольксгартен зібралися кількасот людей. З часом їх кількість зростала, а поведінка ставала агресивнішою.
Учасники акції, багато з яких не дотримувалися соціальної дистанції та не носили маски, вийшли на проїжджу частину вулиці Рінгштрасе, яка пролягає довкола центрального району міста. Коли колона з декількох тисяч людей хотіла рушити маршем, втрутилися поліцейські. Вони заблокували колону та почали розсіювати її на менші групи. Деякі протестувальники вступили у сутички з поліцією.
Після цього демонстранти розділилися на менші групи і пройшлися різними локаціями у центрі міста, подекуди у супроводі поліцейських. Близько 50 осіб проникли на територію парламентського комплексу, який вже декілька років стоїть на ремонті, однак їх відразу розігнала поліція.
Загалом у Відні протягом неділі задіяли понад 1 тис. поліцейських. Як інформує Der Standard, за даними МВС, протягом дня вони склали 850 адмінпротоколів на учасників акцій, затримані десятеро осіб. Унаслідок агресивних дій протестувальників ушкодження дістали десять правоохоронців, одного з них забрали до лікарні. Також зафіксовано декілька нападів агресивних мітингувальників на журналістів.
В Австрії від середини листопада до 6 грудня тривав локдаун. Після різдвяних свят із 26 грудня знову ввели третій жорсткий карантин. Спочатку влада планувала його до 17 січня, однак згодом продовжила щонайменше до 7 лютого.
Як повідомляє інформагенція Reuters, у Відні значна частина учасників акції протесту представляла ультраправу Австрійську партію свободи (АПС). Нещодавно керівництво цієї політсили закликало населення вийти на мирну акцію протесту проти коронавірусних обмежень, котрі партія називає «коронабезумством». Дехто з учасників акції в Відні тримав плакати з вимогами відставки канцлера Себастіана Курца. Поліція оцінила кількість учасників у щонайменше 5000 осіб.
Акції проти суворих протиепідемічних заходів відбулися одразу в кількох європейських країнах відбулися. У неділю, 31 січня, противники обмежень вийшли на вулиці Відня, Будапешта, Амстердама й Брюсселя.
Угорщина — протести рестораторів
Противники нинішніх обмежень вийшли на вулиці столиці Угорщини. Тут поліція розігнала акцію протесту на одній з центральних площ Будапешта, повідомляє інформагенція AP. Повідомляється, що організатори акції закликали власників пабів і ресторанів повідкривати свої заклади. На цей заклик відгукнулося не менше 100 різних ресторанів і закладів, котрі всупереч забороні й загрозі високих штрафів відкрилися для клієнтів.
Нині в Угорщині діє комендантська година в нічний час. Так само закриті всі старші школи. Ресторани та кафе мають право працювати тільки навиніс.
Сотні затриманих у Брюсселі
Виступали проти коронавірусних обмежень і в Брюсселі. У столиці Бельгії поліція розігнала таку акцію, затримавши не менше 200 осіб. Затриманих звільняли після процедури встановлення особи, передає DW із посиланням на dpa.
У Брюсселі цього дня спостерігалася значна присутність поліції, а населення закликали триматися подалі від центральної частини міста.
У Нідерландах обійшлося без насильства
Натомість акція протесту в Амстердамі обійшлася без насильства. У поліції повідомили, що заарештували близько 30 учасників акції. Ще близько 600 людей, котрі були причетні до порушень правил дотримання мінімальної соціальної дистанції, відпустили додому. Повідомлень про сутички демонстрантів з поліцією немає.
Останнім часом у Нідерландах акції протесту проти запровадження комендантської години та інших жорстких коронавірусних обмежень переростали в заворушення та сутички з поліцією.
Нинішня комендантська година в Нідерландах стала першим таким заходом з часу Другої світової війни.
Протести в ЄС не перші – у жовтні поліція в Празі застосувала сльозогінний газ та водомети проти демонстрантів, обурених суворими антикоронавірусними обмеженнями.