В Іспанії знайшли мертвим російського пілота Кузьмінова, який перегнав вертоліт Мі-8 в Україну — ГУР

Російського пілота Максима Кузьмінова, який влітку 2023 року під час операції Головного управління розвідки Міноборони перегнав гелікоптер Мі-8 армії рф на територію України, знайшли мертвим у Іспанії.

Про це у коментарі Суспільному повідомив Андрій Юсов, речник ГУР.

«Можемо підтвердити факт смерті», — зазначив представник відомства.

Водночас Юсов не уточнив інформацію стосовно причин смерті пілота.

Водночас в ГУР у коментарі УП розповіли, що Кузьмінов сам вирішив переїхати до Іспанії замість того, щоб і далі проживати в Україні. За даними розвідки, він запросив свою колишню дівчину до себе і після цього його знайшли застреленим.

Нагадаємо, 19 лютого, російські пропагандистські та деякі українські медіа поширювали інформацію про загибель російського військового. Зокрема, медіа посилалися на матеріал Il-corrispondente під заголовком «Зрадники довго не живуть», а також публікацію від видання Іnformacion.

У цих та інших джерелах загиблого називали українцем, якому було 33 роки. Утім, Кузьмінову під час операції з перегону гелікоптера було 28 років.

Це видання зазначило, що пілота нібито було вбито 13 лютого у місті Вільяхойоса. В чоловіка вистрілили 12 разів, а потім його переїхав автомобіль.

Операція з перегону Мі-8 в Україну: що відомо

3 вересня 2023 року начальник ГУР МО Кирило Буданов розповів про спецоперацію «Синиця», в ході якої вдалося виманити на територію України російський вертоліт Мі-8АМТШ з екіпажем.

«Змогли знайти правильний підхід до пілота, вивезти непомітно всю [його] родину, і, зрештою, створити такі умови, щоб він зміг перегнати це повітряне судно з екіпажем, який не знав, що відбувається. Коли вони зрозуміли, де сіли, то спробували втекти. На жаль, вони були знищені. Хотілося б [узяти] живими, але маємо що маємо», — зазначив тоді генерал-лейтенант.

Водночас у розвідці підкреслили, що завдяки ретельно спланованій та чіткій роботі воєнних розвідників російський пілот перегнав вертоліт МІ-8АМТШ ВКС РФ, завантажений компонентами до бойових літаків.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Спецоперація ГУР «Синиця»: російський пілот розповів, як перегнав до України Мі-8