В Ухані Новий рік зустрів натовп мешканців на площі — у масках

Великі натовпи людей вийшли на вулиці опівночі в п'ятницю в китайському місті Ухань, святкуючи прихід 2021 року. Таке вони попрощалися з роком, що був зіпсований смертельною пандемією, яка вбила в місті тисячі людей й призвела до блокування міста з кінця січня до початку квітня.

За традицією, сотні людей зібралися перед старою будівлею митниці в Ханькові, однією з найпопулярніших новорічних місць у місті. Коли старий годинник будівлі досягнув опівночі, багато людей випустили повітряні кулі, підбадьорились і закликали «щасливого нового року».

ЗМІ повідомляють про велику кількість поліції та суворий контроль натовпу. Працівники служби безпеки казали небагатьох людям без масок, що вони повинні надягнути маску, якщо вони хочуть залишитися на святкуванні. Тим не менш, зворотний відлік загалом пройшов мирно.

Урочистості відбулися через 12 місяців після того, як Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила, що вперше отримала повідомлення про випадки пневмонії з невідомої причини у місті Ухань, яка пізніше стала відомою як перший у світі спалах COVID-19. Планується, що група експертів ВООЗ прибуде до Китаю в січні 2021 року, щоб дослідити походження пандемії.

В Ухані впродовж місяців не було випадків коронавірусу, а останніми днями влада проводить щеплення деяких груп місцевого населення. Але нещодавнє незначне зростання кількості випадків у різних містах Китаю, включаючи Пекін, нагадало людям в Ухані, що пандемія ще не завершилася.

«Я сподіваюся, що в 2021 році в країні все піде добре, і Ухань може повернутися до звичного режиму, і я сподіваюся, що світ може незабаром перемогти пандемію», — сказав Reuters мешканець Уханя Ансон Ян.

25-річний хлопець, який працює в секторі міжнародної торгівлі, заявив, що його доходи сильно впали в 2020 році, і він знає про багато підприємств в Ухані, які ще не повернулися до нормального рівня торгівлі.

Як ми писали раніше, Китай ув'язнив громадянського журналіста за повідомлення зі знаменитого міста. Інші активісти чекають вироків.

В Ухані могло перехворіти в 10 разів більше мешканців, ніж зафіксував уряд