Про виробництво безпілотних літальних апаратів в інтерв’ю LB.ua розповів гендиректор «Укрспецекспорту» Вадим Ноздря.
Він повідомив, що наразі Україна все ще обирає місця для побудови такого виробництва. Сторони узгоджують зобов’язання щодо активів для цього підприємства та першого замовлення.
«Укрспецекспорт» — частина концерну «Укроборонпром».
Україна планує отримати 48 безпілотників, які Міноборони поставить на озброєння в ЗСУ. В залежності від комплектації це від 6 до 12 ударних комплексів. Стандартний набір — це чотири безпілотних літальних апарати й одна базова станція.
Комплектація комплексів, виготовлених в Україні, може бути змінена. Оскільки у нашій державі менша вартість людиногодини та інші умови імпорту покупних частин БПЛА, які закуповує турецький виробник за кордоном, комплекс може стати дешевшим на 35%, вважає гендиректор «Укрспецекспорту».
У перспективі Україна зможе самостійно експортувати БПЛА Bayraktar TB2 у треті країни із певними застереженнями.
Зараз на озброєнні Збройних Сил України перебуває 6 безпілотних авіаційних комплексів Bayraktar TB2 та три наземні станції управління.
Вперше Україна купила турецькі оперативно-тактичні БПЛА Bayraktar TB2 виробництва компанії Baykar Makina у листопаді 2018 року. Тоді президент України Петро Порошенко в Туреччині підписав відповідну угоду з турецьким підприємством.
За програмою розвитку Збройних Сил України заплановано придбання 6-12 комплексів Bayraktar TB2 (тобто 6-12 станцій управління і 3-4 безпілотника на кожен комплекс).
Дрони Bayraktar TB2 отримали висвітлення у ЗМІ і соцмережах з відновленням війни в Нагірному Карабасі, де їх застосовує Азербайджан.
Нагадуємо, що за допомогою іншого типу безпілотників Україна, для прикладу, охороняє кордон із Республікою Білорусь.