В Україні дозволили робити бустер від  COVID-19 дітям з 12 років

В Україні дозволили робити першу бустерну дозу вакцини проти COVID-19 дітям віком від 12 років.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Бустерну дозу підліткам рекомендують через 6 місяців після завершення первинного курсу вакцинації. Якщо дитина, з медичних показань, отримала додаткову дозу вакцини, то бустер вводять через 3 місяці після отримання додаткової дози.

Для бустерного щеплення дітей віком від 12 років буде використовуватися лише вакцина Comirnaty від Pfizer.

Для щеплення дітей 12-13 років обов’язковою є інформована згода (форма N 063-2/о) батьків або опікунів. З 14 років підлітки можуть самостійно звернутися до будь-якого пункту щеплення проти COVID-19 чи центру вакцинації, при цьому не обов’язково мати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем.

В МОЗ зазначили, що за час пандемії в Україні від ускладень коронавірусної хвороби померли 83 дитини, а загалом захворювання підтвердили у майже 390 тисяч неповнолітніх. Лише за минулий тиждень захворіли більше 1600 дітей.

Нагадаємо, у вересні МОЗ дозволило усім охочим дорослим робити другу бустерну дозу вакцини від COVID-19, а також дозволив щеплення проти коронавірусу для дітей віком від 5 років.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

У Києві рекомендують знову носити маски в громадських місцях через коронавірус