Сьогодні, 15 вересня, в Україні лабораторно підтвердили перший випадок зараження на віспу мавп.
Про це повідомили у пресслужбі МОЗ.
Пацієнта госпіталізували для стаціонарного лікування, він має легкий перебіг хвороби. Із симптомів — підвищена температура та висип на тілі.
Хворобу виявили завдяки ПЛР-дослідженню. Зараз лікарі з’ясовують де пацієнт міг підхопити вірус. Інфікований зазначив, що він не виїздив за кордон та не контактував з хворими на віспу мавп.
«Поява симптомів захворювання і попередні результати збору епідеміологічного анамнезу вказують на те, що пацієнт був інфікований у одному з великих міст країн. З метою збереження комфорту пацієнта область реєстрації випадку не наводиться», — додали у МОЗ.
Як передається віспа мавп
У МОЗ нагадали, що віспа мавп передається через прямий контакт з інфекційним висипом або біологічними рідинами хворого. Йдеться про спілкування з близької відстані, дотик, поцілунки, секс.
Захворювання може поширюватися з моменту появи симптомів до повного загоєння висипу.
Симптоми мавпячої віспи
Основні ознаки інфікування такі:
- гарячка,
- головний біль,
- міалгія (біль у м'язах),
- біль в спині,
- збільшені лімфатичні вузли,
- озноб,
- біль у горлі,
- закладеність носа,
- кашель,
- висип у вигляді пухирців.
Деякі хворі мають лише висип. Інші симптоми можуть не виникати або з’явитися згодом.
Спершу пухирі та прищі з’являються на обличчі та всередині рота. Повне одужання відбувається після повного загоєння висипу. Зазвичай для цього потрібно від двох до чотирьох тижнів.
Як лікують віспу мавп
Ліків проти самого вірусу не існує. Зазвичай використовується симптоматичне лікування (знеболювальне, жарознижувальне). Під час захворювання пацієнт повинен перебувати на самоізоляції.
У МОЗ зазначили, якщо у вас є симптоми, схожі на віспу мавп, то варто звернутись до лікаря, використовуючи засоби протиепідемічного захисту (захисну маску, рукавички тощо), щоб не заразити інших.
Раніше Chas News розповідав що відомо про вірус мавп та вакцину від нього.
22 травня Бельгія перша у світі запровадила карантин для хворих на мавпячу віспу.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.