В Україні за добу бустерну дозу COVID-вакцини отримали 60 українців — МОЗ
Pixabay

В Україні, за добу 17 грудня бустерну (додаткову) дозу вакцини проти COVID-19 отримали 60 людей.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я (МОЗ).

Згідно з наказом МОЗ, бустерна доза рекомендується: людям з ВІЛ-інфекцією, онкологією, після трансплантації органів, особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, та особам із низкою інших імунодефіцитних станів.

«Ми рекомендуємо вводити додаткову дозу тим, хто має медичні показання для неї у зв’язку з важкими захворюваннями, адже їхня імунна система могла не сформувати належний захист. Після введення додаткової дози, ці люди будуть більш захищені від коронавірусної хвороби», — зазначив Віктор Ляшко, очільник МОЗ.

Введення додаткової дози рекомендується щонайменше через 28 днів після другої (першої дози для однодозної схеми) дози вакцини проти СОVID-19.

Для осіб, які віднесені до групи ризику за професійною ознакою (медичні працівники, працівники будинків інтернатного типу) рекомендовано отримати бустерну дозу щонайменше через шість місяців після первинної вакцинації.

При виборі препарату для бустерної дози у міністерстві радять обирати мРНК вакцини (Comirnaty від Pfizer/BioNTech або Moderna).

Раніше Chas News повідомляв, що вакцина Coronovac недостатньо захищає від нового штаму коронавірусу «Омікрон».

В Україні зафіксували перший випадок штаму «Омікрон»