В Україні заборонили усі планові операції та госпіталізації через COVID-19
УНІАН

З 9 листопада українські лікарні не проводять планові операції. Лікуватимуть лише ургентних хворих та пацієнтів з COVID-19.

Про це головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів на брифінгу.

«З понеділка всі планові операції і планові госпіталізації заборонені у наших лікарнях, лікарні приймають виключно ургентних хворих і виключно хворих з коронавірусною хворобою. Ситуація украй напружена. Ситуація вкрай напружена не тільки в Україні», — наголосив він.

Україна переходить на другий етап поширення коронавірусу, говорить Ляшко. Держслужбовець вважає, що треба терміново збільшити з 50 тис. до 80 тис. кількість ліжок у лікарнях. І 80% з них (60 тис. ліжок) забезпечити киснем.

Третім етапом стане розгортання тимчасових шпиталів у пристосованих приміщеннях, заявив чиновник. Ляшко закликав усіх дотримуватись протиепідемічних норм, щоб «Україні не знадобився третій етап».

Карантин вихідного дня

Chas News повідомляв, що Міністерство охорони здоров'я запропонує Кабміну запровадити карантин вихідного дня.

На селекторній нараді президент України Володимир Зеленський зазначив, що декілька тижнів такого карантину допоможуть уникнути жорсткого локдауну, передає пресслужба гаранта.

«Таким чином ми уникнемо великого збільшення хворих і встигнемо підготувати необхідну кількість ліжок.Збільшення кількості ліжок, носіння масок та тимчасовий карантин вихідного дня дадуть хороший ефект. Наш сценарій розвитку епідемічної ситуації в холодну пору року буде далеко не найгіршим», — підкреслив політик.  

Раніше ми писали, що 17 млн живих норок знищать через мутацію коронавірусу.

Фонд Шредінгера. Чому гроші, виділені на боротьбу з COVID-19, не витратили на медичне обладнання, а закатали в асфальт