ВАКС дозволив заочне розслідування щодо ексголови правління «Приватбанку» Олександра Дубілета
УНІАН

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) дозволив провести заочне досудове розслідування щодо Олександра Дубілета, колишнього голови правління «Приватбанку».

Його підозрюють у причетності до виведення 8,2 млрд грн з банку перед його націоналізацією, повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Рішення оскарженню не підлягає.

САП зокрема вказує, що надасть можливість завершити досудове розслідування щодо Дубілета, який переховується від слідства за межами території України.

Справа Олександра Дубілета

Олександр Дубілета підозрюють його у причетності до виведення 8,2 млрд грн з «Приватбанку» перед його націоналізацією.

Окрім того, Дубілета підозрюють у розтраті коштів банку в переддень його націоналізації в особливо великому розмірі. Загальна сума збитків у цьому епізоді сягає понад $314 млн.

22 лютого НАБУ затримало Володимира Яценка, колишнього заступника голови правління «Приватбанку», а вже наступного дня оголосило підозру екс-посадовцям у розкраданні 136 млн грн: колишньому голові правління банку, його заступнику і за сумісництвом голові правління компанії, пов’язаної з банком.

Наприкінці березня НАБУ оголосило Дубілета в розшук.

В червні Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту Олександра Дубілета, однак вже у липні скасував це рішення.

Раніше Олександр Дубілет повідомляв, що проживає в Ізраїлі і не ховається від слідства, а на судові засідання не з’являвся, оскільки громадянам Ізраїлю через пандемію коронавірусу заборонено виїжджати до низки країн, серед яких була й Україна.

Зеленський може бути причетним до отримання $40 млн від Коломойського — розслідування