Вакцинація на стадіонах. Так Байден прискорює «колективний імунітет» від COVID-19 у американців
Getty Images

Адміністрація США має намір підтримати пропозицію Національної футбольної ліги і використати її стадіони для проведення вакцинації населення від COVID-19.

Про це заявив американський президент Джо Байден в інтерв'ю CBS.

Політик відповідав на запитання, чи має намір федеральний уряд підтримати пропозицію НФЛ і використовувати всі стадіони ліги для збільшення темпів вакцинації американців. «Безумовно, ми використаємо. Я скажу своїй команді, що вони доступні, і я вважаю, що ми ними скористаємося», — зазначив він. Наразі жителів США вакцинують на семи з приблизно 30 стадіонів НФЛ (на фото — Стадіон «Янкі» в Нью-Йорку, де також вакцинують людей).

Раніше директор Національного інституту алергічних та інфекційних захворювань США Ентоні Фаучі заявив, що колективний імунітет з'явиться в США після того, як 75% жителів країни зроблять щеплення. При нинішніх темпах це може зайняти майже рік. Байден заявив, що влада не може чекати так довго. «Тому ми збільшуємо (темпи вакцинації) усіма силами», — зазначив американський лідер.

При цьому він додав, що досягти колективного імунітету в країні до кінця літа малоймовірно. «Одна справа, якби у нас було достатньо вакцини, а у нас її немає. Тому ми докладаємо всіх зусиль, щоб виробляти більше вакцини», — сказав президент, піддавши критиці дії свого попередника на цій посаді.

Байден також назвав надзвичайною ситуацію, при якій в США приблизно 20 млн дітей продовжують вчитися в віддаленому режимі. «Я думаю про ціну, яку доведеться заплатити моїм онукам і вашим дітям. Вони через багато проходять», — сказав політик.

В кінці січня президент підписав ряд указів, які передбачають надання фінансової допомоги місцевій владі зі спецфонду Федерального агентства з надзвичайних ситуацій, підготовку шкіл та університетів до відновлення очного навчання, розширення тестування на коронавірус і створення регіональних центрів вакцинації.

Байден зателефонував американці, яка втратила роботу через пандемію (відео)