«Вчіться спокійно». Новий український правопис є чинним до закінчення розгляду  апеляції уряду

Новий український правопис, затверджений постановою Кабінету міністрів у 2019 році, залишається чинним. Рішення Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) про його скасування не набрало законної сили. На думку уряду, «і не набере».

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр юстиції Денис Малюська.

«Ми подамо на нього апеляційну скаргу. До закінчення розгляду нашої апеляції постанова Кабміну залишатиметься чинною», — пояснив він.

Також чиновник запевнив, що учні можуть спокійно продовжувати вчити український правопис 2019 року та готуватися за ним до цьогорічного Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

«Враховуючи стандартну тривалість судового розгляду в умовах пандемії, ми не очікуємо яких-небудь сюрпризів щодо правопису до закінчення ЗНО. Тому щонайменше до цьогорічного ЗНО зміни правил правопису не відбудеться. Вчіться спокійно і не зважайте на судові баталії», — наголосив міністр.

Окрім цього, голова Мін’юсту зазначив, що судове рішення ОАСК ще не отримав, проте пояснив можливі мотиви суду.

Особливої «зради» не відбулось. Найімовірніше, постанова КМУ була скасована з міркувань порушення тодішнім Кабміном у травні 2019 року процедури під час її ухвалення. Зокрема у зв’язку з тим, що закон, який надавав право КМУ ухвалювати таку постанову, було визнано неконституційним

Водночас Малюська заявив, що навіть у разі провалу апеляції повернути український правопис можливо.

«Його можна буде перезатвердити рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови, якщо цей орган вважатиме це доцільним», — розповів міністр.

Як ми писали раніше, 28 січня ОАСК скасував постанову Кабміну про новий правопис. Рішення уряду оскаржували 12-річна школярка з Херсона, її мама та громадська організація «Правова держава», головою якої є фігурант так званих плівок судді ОАСК Вовка Ростислав Кравець. Тепер у Кабміну є місяць на оскарження рішення ОАСК — якщо апеляції не буде, країна може повернутися до правопису 1992 року.

«Индиків» більше немає. Новий український правопис скасували через оточення керівництва «Батьківщини»