Вербування до «ПВК Вагнера».  За два місяці у росії різко скоротилась кількість увʼязнених

За даними журналістів, які перевірили дані Федеральної служби виконання покарань росії, у вересні та жовтні 2022 року кількість увʼязнених у російських виправних колоніях скоротилася на 23 тис. осіб. Це сталося на тлі вербовки увʼязнених до лав «ПВК Вагнера».

Про це пише «Медиазона».

Зменшення чисельності ув’язнених на 23 тис. — це рекордний показник. Такого не було навіть у 2015 та 2020 роках, коли в рф провели масові амністії.

За даними журналістів, усі 23 тис. осіб — чоловіки. Перші повідомлення про вербування увʼязнених до «ПВК Вагнера» зʼявилися у липні 2022 року. До вересня цей процес став практично публічним — у мережу потрапили чисельні відео, на яких засновник ПВК євген пригожин особисто виступає у колоніях і обіцяє свободу в обмін на участь у війні проти України.

Цифра у 23 тис. зниклих увʼязнених загалом збігається з оцінкою засновниці проєкту «Русь сидящая» Ольги Романової. За її підрахунками, до кінця жовтня кількість завербованих до «ПВК Вагнера» перевищила 20 тис., а до середини листопада — 30 тис.

Раніше розвідка повідомляла, що до ПВК «Вагнер» масово набирають в’язнів, хворих на ВІЛ та гепатит. 

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Страчений на камеру «вагнерівець» добровільно пішов на обмін – Подоляк