Верховна Рада запровадила штрафи за неносіння масок — від 170 до 255 грн
Getty Images

За перебування у громадських будівлях, транспорті під час дії карантину без респіраторів або масок, що закривають ніс та рот, загрожує штраф до 255 грн.

Верховна Рада ухвалила урядовий закон про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню COVID-19 (№ 3891).

Як передає УНІАН, за це рішення, без обговорення та з подальшим внесенням техніко-юридчних правок, проголосували 262 народних депутата із 344 зареєстрованих в сесійній залі.

Закон зокрема передбачає, що за перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, буде штраф. Його розмір — від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 255 грн).

Крім того, виконавчі комітети (виконавчі органи) сільських, селищних, міських рад розглядатимуть справи про такі адмінправопорушення. Також складатимуть протоколи та розглядатимуть справи про таке порушення Нацполіція та органи державної санітарно-епідеміологічної служби.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Штрафи за порушення карантину

4 листопада комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту ухвалити урядовий законопроект про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) (№ 3891).

В документі, окрім штрафів за неносіння масок, передбачено запровадження «години для літніх людей» в рамках боротьби з поширенням коронавірусу. Зокрема, планується рекомендувати суб’єктам господарювання запровадити окремий час для обслуговування осіб, старших за 60 років — з 10:00 до 12:00. Така рекомендація не означатиме заборони людям похилого віку відвідувати магазини в інший час, але вона повинна спонукати людей до 60 років відвідувати магазини та аптеки в період з 10:00 до 12:00.

Крім того, МОЗ пропонує в червоних зонах епідемічної небезпеки дозволити працювати магазинам, але з 7:00 до 20:00. Кількість відвідувачів має становити один на 20 квадратних метрів.

Також Міністерство охорони здоров'я пропонує уряду встановити додаткові карантинні обмеження на території України і заборонити проведення всіх масових культурних заходів, обмежити діяльність зон харчування, дитячих кімнат і розважальних зон в торгово-розважальних центрах, спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

Як ми писали раніше, 20 жовтня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що колапс настав би ще у липні, якби не локдаун і нарощування потужностей медичної системи. Він попереджає, що при 20 тис. випадків на день лікарі «сортуватимуть» хворих.

Українські кінотеатри працюватимуть в «червоній» зоні карантину