404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Вибори в США 2020: дострокове голосування на хвилі ентузіазму

Державні виборчі чиновники в США повідомляють про рекордну кількість виборців, які проголосували перед днем ​​виборів 3 листопада.

За даними виборчого проєкту США, до п’ятниці понад 22 млн американців проголосували достроково особисто або поштою.

У той же момент протягом перегонів 2016 року громадяни США віддали близько 6 млн голосів.

Експерти BBC стверджують, що сплеск дострокового голосування корелює з пандемією коронавірусу, яка змусила багатьох людей шукати альтернативи голосуванню в день виборів. COVID-19 призвів до загибелі понад 215 000 американців і лишив без роботи мільйони людей.

У вівторок штат Техас, регіон із відносно жорсткими обмеженнями щодо того, хто може претендувати на голосування поштою, встановив рекорд у кількості бюлетенів, поданих у перший день дострокового голосування.

У понеділок, під час федерального свята — Дня Колумба — чиновники штату Джорджія повідомили про 126 876 поданих голосів. Це також державний рекорд.

У штаті Огайо, який є надзвичайно важливим для кампанії, виборці запросили понад 2,3 млн бюлетенів поштою, що вдвічі більше, ніж у 2016 році.

Звіти вказують на те, що зареєстровані голоси за демократів досі переважають зареєстрованих за республіканців — із випередженням більш ніж удвічі. Серед цих дострокових виборців прихильники демократів, жінки та чорношкірі американці голосують у особливо високій кількості. Деякі з них мотивовані нелюбов'ю до чинного президента Дональда Трампа. Інші — під впливом літніх протестів проти расової несправедливості після вбивства поліцією Джорджа Флойда в штаті Міннесота.

Але ця рання перевага демократів не означає, що їхня партія вже може претендувати на перемогу. Республіканці заявляють, що голосування поштою вразливе для шахрайства і стверджують, що демократи можуть виграти дострокове голосування, але що республіканці прийдуть на дільниці у великій кількості в день виборів.

Між тим, згідно з дослідженням Бреннанського центру правосуддя, проведеним у 2017 р., загальний рівень шахрайства з виборами в США становить від 0,00004% до 0,0009%.

Величезна кількість виборців призвела до довгих черг, деякі люди чекали до 11 годин на можливість проголосувати.

У цьому році більша кількість молоді голосує, тоді як історично вона неохоче відвідувала виборчі дільниці. Кількість молодіжних голосів може бути найвищою з 2008 року, коли обрали Барака Обаму — першого чорношкірого президента країни.

Нещодавнє опитування Axios показало, що чотири з 10 студентів університетів заявили, що планують протестувати, якщо Трамп переможе. Шість із 10 заявили, що вони будуть соромити друзів, які можуть голосувати, але не хочуть.

Натомість лише 3% опитаних студентів заявили, що протестуватимуть, якщо Джо Байдена буде обрано.

Результати опитування щодо Байдена викликали надії у демократів, але британське видання The Guardian наводить побоювання, що Трамп може заперечити будь-яку перемогу, втягнувши США в кризу

Трамп, здавалося, був впевнений у перевиборах на початку року, але його виборчі цифри низькі. Маючи вже понад 18 мільйонів голосів, Трамп намагається знайти чіткий заключний аргумент для президентських виборів у США, оскільки опитування громадської думки ставлять його під загрозу принизливої ​​поразки від демократа Джо Байдена.

Але перед днем ​​виборів 3 листопада все ще можуть бути сюрпризи, і існують побоювання, що у разі перемоги Байдена Трамп може ввести в кризу найстарішу конституційну демократію у світі, оскаржуючи результати в суді, поширюючи теорії змови в Інтернеті та мобілізуючи своїх прихильників — бойовиків на вулицях.

Байден випереджає Трампа на 17 процентних пунктів у опитуванні Opinium Research / Guardian, на 16 балів у опитуванні CNN та на 11 балів у опитуванні NBC News / Wall Street Journal. Останнім чинним президентом, щодо якого був подібний дисбаланс, став президент, який програв: Джордж Буш-старший, який поступився Біллу Клінтону у 1992 році.

Процентна перевага Байдена включає й вирішальні для виборів штати, які приймуть найважливіші рішення для колегії виборщиків. Вона підвищує ймовірність, що демократи зможуть повернути собі Білий дім і Сенат та розширити свою більшість у Палаті представників.

Як ми повідомляли раніше, Трамп обіцяє мирний перехід влади у разі програшу на виборах. Водночас президент США наголосив, що його команда впевнена у перемозі.

 

Байден пообіцяв Україні боротися за припинення війни на Донбасі та допомогти долати корупцію