«Виграють усі». Кабмін схвалив законопроєкт про накопичувальну пенсію
Pixabay

18 листопада Кабінет міністрів схвалив проєкт закону про накопичувальну професійну пенсійну системуі. Уряд пропонуватиме його Верховній Раді.

Про це повідомив голова Кабміну Денис Шмигаль на засіданні уряду.

«Професійну накопичувальну систему пропонується запровадити для осіб молодше 35 років, які працюють в особливо важких та небезпечних умовах. Так люди отримають власні пенсійні рахунки, якими вони зможуть скористатися, коли вийдуть на пенсію. Ідеться про тисячі гривень, які людина зможе отримати як доплату до своєї пенсії», — наголосив держслужбовець.

Обсяг коштів для цієї пенсійної системи складе 2-3 млрд грн на рік, підкреслив чиновник.

«Розрахунки, проведені до 2050 року, показують, що від запровадження такої системи виграють і працівники, і роботодавці, і взагалі економіка країни», — каже Шмигаль.  

Розходимось, пенсії не буде?

Зміни у пенсійній системі

В уряді кажуть, що для працівників зміниться лише механізм фінансування. Для підприємств підвищиться ставка Єдиного соціального внеску (ЄСВ).

За «списком 1» (зайняті на підземних роботах і роботах з особливо шкідливими умовами праці) ставка ЄСВ зросте на 15%.

Водночас за «списком 2» (шкідливі і важкі умови праці) — на 7%. Раніше ці ж кошти підприємства сплачували у вигляді відшкодування пенсій.

Щоб боржники сплатили борги Пенсійному фонду, їм нададуть розстрочку до 60 календарних місяців.

Нардеп Олексій Гончаренко зазначив, що законопроєктом пропонується запровадити три професійні програми з надання права на пенсію та можливість обрати недержавний пенсійний фонд. До нього й спрямовуватимуться страхові внески через Пенсійний фонд, каже держслужбовець.

 Chas News повідомляв, що Кабмін компенсує бізнесу збитки під час карантину вихідного дня. 

Раніше в уряді розповіли, кому і як можна не платити пенсійний збір при купівлі квартири.

Збільшення пенсії та «мінімалки». ВР схвалила проєкт держбюджету на 2021 рік