Вищий антикорупційний суд скасував свій перший в історії обвинувальний вирок
УНІАН

Вищий антикорупційний суд скасував свій перший обвинувальний вирок, винесений щодо судді Апеляційного суду Дніпропетровської області. Скасування вироку пов'язане зі скандальним рішенням Конституційного суду України по е-декларуванню.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Вирок стосувався умисного неподання е-декларацій суддею у відставці Надією Посунся.

Колегія суддів у жовтні 2019 року визнала її винною у скоєнні злочину за статтею 366-1 КК України та призначила покарання у вигляді штрафу в розмірі 51 тис. грн з позбавленням права обіймати державні посади (крім виборних) протягом одного року.

Скандальне рішення КСУ

Конституційний суд 11 голосами з 15-ти визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу України щодо покарання за недостовірне декларування. КСУ звинуватили у руйнації антикорупційної системи та європейських прагнень України.

Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження НАЗК з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.

3 листопада в Європейському Союзі закликали Україну відновити е-декларування і належну роботу антикорупційних органів – Національного агентства з питань запобігання корупції та Національного антикорупційного бюро України – до кінцевої дати 16 грудня, встановленої рішенням Конституційного суду.

Натомість голова КСУ Олександр Тупицький заявляв про спробу тиск і спробу конституційного перевороту. Він також нарікав, що КС має неповний склад: з 18-ти членів є лише 15, а три вакансії вже півтора роки не заповнюють.

«Вали до Ростова!». Активісти встановили шибеницю біля маєтку очільника КСУ (фото, відео)