Втеча росіян з Лиману є серйозною тактичною і політичною невдачею — британська розвідка

Російські сили, які 1 жовтня покинули Лиман Донецької області, ймовірно складались із неукомплектованих підрозділів Західного та Центрального військових округів росії, а також контингентів добровільно мобілізованих резервістів. Вони зазнали великих втрат, коли відійшли єдиною дорогою з міста, яка все ще була в руках росіян.

Про це йдеться у новому зведенні Міністерства оборони Великої Британії.

В оперативному плані контроль над Лиманом для росіян був важливий, оскільки через нього проходить ключова дорога через річку Сіверський Донець, за якою окупанти намагаються зміцнити свою оборону.

«Відхід Росії з Лимана також є значною політичною невдачею, враховуючи, що він розташований у Донецькій області, регіоні, який Росія нібито мала на меті «звільнити» та намагалася незаконно анексувати», — зазначають аналітики.

Крім того, виведення російських військ із Лиману призвело до чергової хвилі публічної критики російського військового керівництва з боку високопосадовців.

«Подальші втрати території на незаконно окупованих територіях майже напевно призведуть до посилення цієї публічної критики та посилять тиск на старше командування», — зазначають у розвідці.

Нагадаємо, у суботу, 1 жовтня, в ЗСУ підтвердили інформацію про звільнення українськими захисниками п'яти населених пунктів поблизу Лимана. За даними наших військових, у оперативному оточенні опинилися близько 5,5 тис. російських солдатів.

Голова російського уряду Чечні рамзан кадиров звинуватив російського генерал-полковника олександра лапіна у втраті Лиману.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Путін хоче утримати окупований південь України та готує перестановки в генералітеті — ISW