Як працює українська протиповітряна оборона

Повітряні тривоги стали частиною буденних справ для українців. Сходити в укриття наче випити кави по дорозі на роботу.

Chas News розповідає, хто оголошує повітряні тривоги та як працює українське ППО.

Під парасолькою

Вся Україна розділена на умовні сектори, що входять в зону відповідальності певних регіональних підрозділів протиповітряної оборони. Таких є близько десяти.

Тобто конкретна військова частина ППО відповідає за повітряний простір у своїй та сусідніх областях. Створюється своєрідна «парасолька» над територією.

Зазвичай найбільш захищеними є території, де розміщуються особливо важливі стратегічні об’єкти, критична інфраструктура,  густонаселені міста. Не є військовою таємницею, що комплекси ППО постійно сторожать небо над аеропортом Бориспіль, ЧАЕС чи дамбою на Дніпрі.

У воєнний час комплекси не перебувають  на одному місці, щоб не потрапити під вогонь ворога. В разі повітряної тривоги вони здатні в найкоротший час зайняти позицію та здійснити перехоплення цілі.

Час для повного бойового розгортання складає менше п’яти хвилин. Щойно на радарі з’являється мітка про перетин ворожими літаками чи ракетами повітряного простору України сигнал передається місцевим адміністраціям, які далі сповіщають громадян, вмикаючи сирени

Часто говорять про ППО та ПРО. У чому різниця? Якщо дуже спрощено, то протиракетна оборона (ПРО) складова ППО з захисту повітряного простору країни. Протиповітряна оборона включає боротьбу з усіма цілями, що порушують повітряний простір країни, а протиракетна оборона націлена конкретно на захист від балістичних ракет, зокрема тих, що несуть ядерний заряд.

Продовження читайте у матеріалі від Chas News за посиланням

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.