Японія зіллє радіоактивну воду з АЕС «Фукусіма-1» в море
Global Look Press

Уряд Японії планує злити в море понад мільйон тонн радіоактивної води з АЕС «Фукусіма-1». У 2011 році електростанція була зруйнована в результаті атомної аварії. Однак уряд хоче скинути заражену воду в море приблизно через рік.

Про це повідомляє DW.

Перед зливом радіоактивну воду відфільтрують. У результаті у ній залишиться тільки тритій, який не піддається фільтрації. Експерти вважають, що тритій небезпечний для людей лише в дуже великих дозах, пише видання.

Водночас Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) запевняє, що злив у море сумлінно очищеної води не завдасть шкоди екології.

Передісторія

На початку 2020 року комісія експертів запропонувала японському уряду злити радіоактивну воду з Фукусіми в море. Вчені кажуть, що ємності для зберігання радіоактивної води незабаром вичерпаються. За їх словами, таку процедуру практикують і на звичайних атомних реакторах.

Проте місцеві рибалки та фермери побоюються, що у них перестануть купувати продукцію.

Нагадуємо, у березні 2011 року після сильного землетрусу і цунамі на АЕС «Фукусіма-1» вийшла з ладу система охолодження. У результаті активна зона реакторів розплавилась. Три з шести реакторів АЕС були пошкоджені.  Наразі на атомній електростанції працюють чотири реактори.

Раніше ми писали, що корейці хочуть побудувати енергоблок з реактором нового типу на Рівненській АЕС.

Протестний атом. Литва залишить Білорусь без резервної електроенергії