З часів війни в Сирії росія розглядає ракетні удари передусім як засіб військово-дипломатичного тиску

Якщо ретроспективно дослідити повідомлення російських пропагандистських ЗМІ щодо «денацифікації» України, то риторика керівників рф, починаючи з 2015 року і до активізації війни у 2022 році, постійно педалювала тему можливого бомбардування чи то завдання ракетних ударів «Калібрами» по українських містах та об’єктах критичної і військової інфраструктури. Про це йдеться в матеріалі Chas News «Крилаті й тактичні: якими ракетами окупанти нищать українців і коли нарешті вони вже в них закінчаться»

За оцінками Пентагону, лише за перший місяць війни, станом на 24 березня, росія випустила по Україні 1,2 тис. ракет. За останні дні кількість ракетних обстрілів зросла. Наприклад, лише 26 березня окупанти випустили по Україні 70 ракет. Тому можна припустити, що по нашій країні росіяни випустили вже близько 2 тис. ракет. На жаль, як вважають у США, ракет «у них ще залишилося дуже багато».

Точна кількість ракетного озброєння у росії достеменно невідома. З рапортів військового командування рф відомо лише то, що з 2012 по 2020 рік кількість сучасних ракет на озброєнні рф зросла у 37 разів. А в квітні 2019 року сергій шойгу, міністр оборони рф, доповів, що лише за три місяці того року на озброєння поставили близько 500 ракет «Калібр».

Інша справа, що росіяни не можуть застосувати всі свої ракети по Україні. Хоча б тому, що у кремлі розглядають і сценарій повномасштабної війни з НАТО, яка вимагатиме набагато більше озброєння.

Та й Японія 31 березня заявила, що Курильські острови є «окупованими росією територіями». Ця заява змусила окупантів відмовитися від планів перекинути до України додаткову кількість солдатів та озброєння з Далекого Сходу.

Тому справді бувають випадки, коли на певних ділянках фронту в росіян ракети «закінчуються». Наприклад, 26 березня російські окупанти знищили нафтобазу у Миколаївській області, випустивши по ній з окупованого Севастополя декілька надзвичайно дорогих надзвукових ракет П-800 «Оникс». Це протикорабельна зброя, розрахована на ураження рухливих цілей, і її застосування по нерухомому наземному об’єкту можна пояснити лише тим, що на момент атаки у росіян не було у наявності призначених для наземних цілей більш дешевих ракет: «Іскандерів» чи «Калібрів».

Втім, на жаль, це не значить, що вони закінчилися «взагалі». Тому українцям треба зібрати всю свою мужність та волю до перемоги і навчитися жити у стані довгої війни. Лише так ми зможемо досягти перемоги над агресором.

Детальніше читайте у повній версії матеріалу.

На відновлення Маріуполя необхідно $11,5 млрд — мер
У російських школах проводитимуть уроки, присвячені антиросійським санкціям — ЗМІ