За останні пів століття попмузика деградувала — науковці
iStock

Іспанські вчені кажуть, що популярна музика деградує. За останні пів століття вона стала простішою, похмурішою та голоснішою, кажуть науковці.

Дослідники проаналізували базу даних Million Song Dataset, оскільки там можна знайти інформацію щодо характеристик приблизно мільйона пісень 45 тис. виконавців. Вчених зацікавили три з них: тембр, тональність і гучність музики.

Після свого піку в 1960-х роках темброве різноманіття неухильно знижується, запевняють дослідники. Такі показники вчені пов’язують зі зменшенням кількості інструментів та методів запису музики.

Білорусь виключили з конкурсу «Євробачення» 2021 через пісню

Схожа проблема переслідує і тональність. Ноти й акорди, які були популярні раніше, використовуються і зараз. Сучасні музиканти не намагаються обігравати їх по-новому. Вони використовують всі ті ж переходи та з'єднання, що і в минулому, говорять науковці.

Унаслідок цього змінюється і гучність музики. Якщо спрощувати, то чим вищою є гучність записаного треку, тим менше в ньому моментів, які виділяються. Тобто все зливається в «єдиний шум».

Експерти вже давно критикують «війни гучності», адже саме вони стали одим з головних елементів залучення уваги слухачів. Кожні вісім років цей показник підвищується на один децибел, підрахували вчені.

Попмузика раніше була різноманітнішою, а тому й якіснішою. Ще одне дослідження показало, що тексти сучасних пісень стали більш смутними й егоцентричним.

Chas News повідомляв, що Моргенштерну в Росії заборонили виконувати пісню «Володимир Путін — молодець»

Український гурт Go_A представив кліп на оновлену пісню для Євробачення-2021 (відео)