Запорізька та Полтавська області перейшли з «червоної» зони до «жовтої»
Getty Images

Запорізька і Полтавська області з 7 травня виходять з «червоної» зони за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

«За результатами Державна комісія вирішила скасувати з 00 години 00 хвилин 7 травня 2021 року «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Запорізької та Полтавської областей» — повідомив на Facebook міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

У цих двох областях Кабмін впроваджує карантинні заходи «жовтого» рівня.

За словами міністра, рішення ухвалила Держкомісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні 6 травня.

Віднині «червоний» рівень епідемічної небезпеки залишається в одній області — Сумській.

Послаблення карантину відбувається на тлі зменшення захворюваності на COVID-19 в Україні. НАН України повіломляє, що за тиждень 21–27 квітня в Україні стабільно зменшувалася кількість нових виявлень на день зі швидкістю близько 260 випадків на добу, або 14% за тиждень. Почалося також зменшення кількості нових летальних випадків, але зі значно меншим відносним темпом спадання.

У межах адаптивного карантину, що діє в Україні, регіони позначаються кольорами — зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення COVID-19, залежно від епідемічної ситуації. «Зелений» рівень передбачає мінімальні обмеження. Жовтий рівень — за замовчуванням діяв на території всієї країни з моменту введення адаптивного карантину. Помаранчевий рівень — встановлюється після жовтого і свідчить про ускладнення епідемічної ситуації. Червоний рівень — передбачає жорсткіші обмеження, як це було під час січневого «нокдауну».

Як ми писали раніше, з 1 липня COVID-сертифікат має запрацювати в Україні, вважають у МОЗ.

Три області України вийшли із «червоної» зони