404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Заява ОБСЄ: вибори в Україні пройшли без порушень, але «опитування Зеленського» підіграло «слугам народу»
DW

Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини заявило, що виборчий процес на місцевих виборах в Україні пройшов спокійно і був добре організований, але опитування президента створило перевагу для партії «Слуга народу».

Про це повідомляють «Українська правда» та «Інтерфакс-Україна» із посиланням на очільницю місії спостерігачів від БДІПЛ Інгібйoрг Сольрун Гісладоттір.

Чиновниця заявила: «На обмеженій кількості виборчих дільниць, які відвідували представники БДІПЛ у день виборів, ми спостерігали, що виборчий процес проходив в цілому спокійно, був добре організованим і прозорим, всі процедури в цілому були дотримані».

Вона додала, що це попередні висновки БДІПЛ ОБСЄ і представники місії продовжать спостереження за виборами в Україні в ході другого туру.

За словами Сольрун Гісладоттір, місцеві вибори дуже важливі для України через реформу децентралізації, яка дала місцевій владі більше повноважень.

При цьому представниця ОБСЄ зазначила, що опитування Зеленського частково створило перевагу для «Слуги народу» на виборах. Вона заявила: «Опитування, яке ініціював Володимир Зеленський, яке проходило поруч з виборчими дільницями в день виборів, і яке було профінансоване його політичною партією, а також стосувалося відповідних ініціатив, які зараз вводить його офіс, створювало неправомірну політичну перевагу». Також, на її думку, опитування розмивало безпосередній кордон між державою і політичною партією.

Вона зазначила, що люди, які працювали на президентському опитуванні, переважно перебували поза виборчими дільницями та не виявляли активності, хоча були досить помітними.

Місія ОБСЄ зі спостереження за місцевими виборами розпочала свою роботу в Україні 23 вересня 2020 року. У команді місії —16 експертів, які працюють в Києві, а також 66 спостерігачів, які працюють по всій території України.

 

Не питай мене чому