Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи (МСЕК).
Документ модернізує процедуру МСЕК через:
- можливість онлайн-участі людей у засіданнях МСЕК, що зменшить витрати часу та коштів для пацієнтів;
- зміни в порядку встановлення інвалідності: пропонується замість особистої присутності розглядати документи людей для експертизи;
- внесення інформації про результати МСЕК до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) для спрощення доступу лікарів до даних і пришвидшення ухвалення рішень і прозорості.
12 листопада Кабінет міністрів схвалив два законопроєкти, що регламентують соціальні послуги та страхові виплати у межах реформи Медико-соціальної експертної комісії. У новій системі виплати залежатимуть від оцінки стану працездатності людини.
Що передувало
Президент доручив Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) до 31 грудня розробити законопроєкти про зміни до Кримінального кодексу та Цивільного процесуального кодексу України. Вони передбачатимуть, що голова й члени МСЕК нестимуть кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та можуть бути відповідачами у справах про визнання активів необґрунтованими.
25 жовтня Кабінет міністрів, за рішенням РНБО та президента, затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед Медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) в Україні.
28 жовтня кабінет міністрів дозволив Міністерству охорони здоров'я покласти права та обов'язки Центральної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.
29 жовтня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №11225 про вдосконалення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Законопроєкт підтримали 284 депутати.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.