404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Зеленський спробує повернути е-декларування у разі заборони
УНІАН

27 жовтня Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Президент Володимир Зеленський відреагував на рішення КСУ. У разі заборони гарант спробує повернути закон через Верховну Раду.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України.

«КС ухвалив рішення, яке має безпосередній стосунок до створення в країні системи максимальної прозорості державного управління та місцевого самоврядування…До сьогодні ця система працювала ефективно, нарешті показавши українському народу, чим насправді володіють політики, та дозволивши притягнути до відповідальності порушників антикорупційного законодавства», — йдеться у повідомленні ОПУ.

Зеленський обіцяє використати своє право на законодавчу ініціативу, якщо КСУ заборонить е-декларування.

«Українські посадовці та депутати продовжать декларувати своє майно та доходи, а антикорупційні органи матимуть необхідні повноваження для їхньої перевірки та притягнення порушників до відповідальності», — вважає гарант.

Справа Ситника

Президент відреагував й на рішення Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) викреслити з державного реєстра інформацію про Артема Ситника як директора Національного антикорупційного бюро.

«Повідомлення про рішення Окружного адміністративного суду Києва за позовом до Національного антикорупційного бюро викликали певні занепокоєння в нашому суспільстві та стали підставою для очевидних спекуляцій. Виходячи з відповіді НАБУ на такі повідомлення, констатуємо, що вказане рішення не можна вважати остаточним через те, що воно буде оскаржене», — передає пресслужба ОПУ.

Перелік підстав для звільнення директора НАБУ може бути змінений лише за рішенням Верховної Ради, а не суду, наголосили в Офісі президента.

Передісторія 

Раніше ОАСК ухвалив викреслити з державного реєстра інформацію про Артема Ситника як директора Національного антикорупційного бюро.

Підставою для цього стало ніби рішення КС. Конституційний суд визнав незаконним указ президента Петра Порошенка про призначення Ситника.

Chas News повідомляв, що Зеленський не може звільнити голову НАБУ Артема Ситника.