Зеленський вірить у перемогу України, але почувається зрадженим та злим на союзників — Time

Президент України Володимир Зеленський начебто «почувається зрадженим західними союзниками», які «залишили його без засобів для перемоги у війні, а тільки для того, щоб вижити в ній».

Попри це, український лідер не збирається відмовлятися від бойових дій і йти на перемир'я з росією, а його віра у перемогу України «турбує деяких його радників».

Про це у своїй статті для журналу Time пише американський журналіст Саймон Шустер посилаючись на неназваних «радників» з оточення Володимира Зеленського. Під фото президента України на обкладинці міститься підзаголовок: «Самотня боротьба Володимира Зеленського».

Останній візит президента України до Вашингтона, де він виступав перед Конгресом і спілкувався з керівництвом країни, не дав результатів, на які він сподівався, стверджує автор матеріалу.

«Я запитав одного з його (Володимира Зеленського — Прим. Ред.) оточення, як почувається президент. Відповідь була без найменшого вагання: «Злим». Звичайний блиск його оптимізму, його почуття гумору, його вміння оживити зустріч у військовій кімнаті жартами — ніщо з цього не збереглося на другий рік тотальної війни», — пише Саймон Шустер.

За словами одного з давніх членів команди президента, які наводить журналіст, «тепер Зеленський приходить, отримує новини, віддає накази та йде».

Попри відсутність прориву на фронті та спроби росії перехопити стратегічну ініціативу перед зимою, віра Зеленського в успіх Сил оборони «непохитна» і «межує з месіанством», пише автор статті.

Шустер цитує слова одного з найближчих помічників Зеленського: «Він обманює себе. У нас немає варіантів. Ми не перемагаємо. Але спробуй сказати йому це».

Посилаючись на інших «деяких помічників» президента України, автор статті зазначає, що нібито «упертість Зеленського завадила зусиллям їх команди розробити нову стратегію, нове послання».

«Поки вони обговорювали майбутнє війни, одне питання залишалося табу: можливість укладання мирної угоди з росіянами», — пише він і додає, що Зеленський «як і раніше, категорично проти навіть тимчасового перемир'я».

Президент так аргументував Time свою позицію: «Для нас це означало б залишити цю рану відкритою для майбутніх поколінь. Можливо, це заспокоїть деяких людей усередині нашої країни та за її межами, принаймні тих, хто хоче будь-що закінчити це все. Але для мене це проблема, тому що ми залишимося наодинці з цією вибуховою силою. Ми лише відстрочимо детонацію».

За його словами, якщо росіян не зупинити в Україні, бойові дії поширяться за її межі.

«Третя світова війна може розпочатися в Україні, продовжитися в Ізраїлі, а звідти переміститися до Азії, а потім вибухнути ще десь», — сказав Зеленський.

У статті наголошується, що зараз верховний головнокомандувач України «має намір виграти війну на українських умовах і змінює тактику, щоб досягти цього».

Розуміючи, що потік західної зброї з часом може вичерпатися, українці збільшили виробництво дронів і ракет, які вони використовують для атак на російські маршрути постачання, командні центри та склади боєприпасів далеко в тилу ворога, пишуь у Time.

Нагадаємо, у 2022 році американський журнал Time назвав персоною року Президента Володимира Зеленського та «дух України» (The Spirit of Ukraine).

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Володимир Зеленський відповів, чи піде на другий президентський термін