404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Журналіста агентства Reuters вбили в Афганістані під час перехресного бою
Twitter/Danish Siddiqui

Даніша Сіддікі, фотожурналіста агентства Reuters та лауреата Пулітцерівської премії 2018 року, вбили 16 липня в Афганістані.

Він показував сутички між урядовими силами й талібами біля прикордонного переходу між Афганістаном та Пакистаном, повідомляє Reuters.

Журналіста разом зі старшим афганським офіцером вбили, коли афганські сили намагалися повернути контроль над ринковою площею в населеному пункті Спін-Болдак.

Сіддікі вже був поранений в руку минулої п’ятниці, але тоді йому надали допомогу. За словами командуючого, коли журналіста вбили, він розмовляв із торговцями.

Даніш Сіддікі працював у Reuters з 2010 року. Він висвітлював війни в Афганістані та Іраку, протести в Гонконгу та землетруси в Непалі.

Передісторія

Бойові дії між урядовими військами Афганістану і «Талібаном» загострилися в червні цього року.

США і НАТО зараз виводять війська з країни та мають завершити процес до 1 вересня. 29 лютого 2020 року Штати підписали з «Талібаном» мирну угоду, метою якої було повністю вивести американські війська з країни. 

Ще у 2020 році сторони домовилися, що після цього таліби й Кабул розпочнуть внутрішній діалог для політичного вирішення свого протистояння.

Однак уряд Афганістану остерігається, що це розв’яже руки бойовикам, і вони захоплять всю країну.

Довідка 

«Талібан» — радикальний ісламістський рух сунітського напрямку, що зародився в Афганістані в 1994 році.

На підконтрольних територіях «Талібан» вводить норми шаріату, виконання яких суворо контролюється. Заборонені телебачення, музика, алкоголь, комп'ютери, шахи та інше.

У США, Канаді, Киргизстані, Таджикистані, Казахстані та низці інших країн рух «Талібан» внесено до списку терористичних організацій, його діяльність заборонено.

«Талібан» погрожує напасти на військових США і НАТО, які не вийшли з Афганістану до 1 травня