Зовнішній борг України утричі перевищив середній показник для країн із низьким і середнім доходом
Pixabay

Економіст Тетяна Богдан заявила, що зовніщній борг України втричі перевищив середній показник для країн із низьким та середнім доходом. За її словами, борг збільшився через експансивну фіскальну політику держави.

Про це економічна експертка розповіла під час круглого столу «Фінансиалізація світової економіки та нарощування глобального боргу: виклики та можливості для України».  

Богдан  вважає, що накопичення надмірних обсягів боргу генерує додаткові ризики: втрата доступу для зовнішнього фінансування може трансформуватися у проблеми макрофінансової нестабільності.

У 2020-му році Україна витратила кожну сьому гривню доходів на погашення держборгу — Рахункова палата

Водночас деформації на користь зовнішнього фінансування у секторах держуправління і нефінансових корпорацій підвищать валютні ризики боргів, додає економіст.

На її думку, драйвером нарощення державних боргів для усіх країн є експансивна фіскальна політика у часи пандемії. Через це економіки з вищими рівнями державних боргів будуть більш вразливими до фінансових потрясінь у майбутньому та частіше переживатимуть кризи.

У кінці 2020 року зовнішній борг України складав 53 720,8. Протягом 2021-го держава має виплатити $5,8 млрд за зовнішніми боргами.

Chas News повідомляв, що бідні країни тонуть у боргах після пандемічного року. 

Українці накопичили заборгованість на суму 73 млрд грн