17-го вересня стримінгова платформа Netflix учергове сколихнула весь світ, представивши південнокорейський серіал «Гра в кальмара» (The Squid Game). Історія про натовп невдах, бідняків і зневірених, які погодилися взяти участь в дивному змаганні заради величезного грошового призу. Правила ґрунтуються на корейських дитячих іграх, ось тільки порушення цих правил віщує жорстоке покарання.
Цікавий сюжет, образи, що запам'ятовуються, східна екзотика і яскрава картинка зробили свою справу — громадськість у захваті, а попкультура отримала нове джерело натхнення.
Chas News пропонує поглянути на те, як «Гра в кальмара» вплинула на сучасний порядок денний і які наслідки це несе для культури.
Хороший сценарій важливий, але без тямущих акторів, які могли б правильно донести історію, він нічого не вартує. Якраз таки однією з найсильніших сторін серіалу є акторська гра. Зараз головні герої пожинають плоди своєї праці.
Хо Ен Чон — південнокорейська модель, виконавиця головної жіночої ролі в серіалі. Незважаючи на те, що це її дебют в кіно, стала найпопулярнішою корейською акторкою в Instagram. Кількість її підписників перевищує 19 млн, які набралися лише за два тижні. Також вона просунулася у своїй модельній кар'єрі, ставши амбасадором французького будинку моди Louis Vuitton. Крім того, вона отримала таку ж пропозицію від Adidas.
Лі Чжон-чже — виконавець головної чоловічої ролі, вже був досить відомим актором на батьківщині, тепер завоював любов аудиторії по всьому світу. Безумовно, одним з факторів став його по-справжньому людяний персонаж, якому неможливо не співчувати. А його нещодавно створений акаунт в Instagram вже налічує більше 3-х млн підписників.
Пак Хе Cу — актор, що теж виконував роль одного з центральних персонажів серіалу, може похвалитися пропозицією зіграти «Берліна» — персонажа серіалу «Паперовий будинок» (ще один феномен Netflix) в корейській адаптації.
А актор Хо Сон-тхе (грає одного з негативних героїв шоу) особливо припав до душі російському глядачеві. Виявилося, біографія артиста тісно пов'язана з Росією — він вивчав російську мову в Пусанському національному університеті, завдяки чому добре нею говорить. Це він вже не раз продемонстрував у своєму акаунті в Instagram.
У серіалі «Гра в кальмара» дуже грамотно підійшли до створення візуальних образів. Чи було так задумано спочатку, нам невідомо, але те, що підхід «простенько, але зі смаком» спрацював — очевидно вже всім.
Лаконічний спортивний костюм зеленого кольору і білі сліпони однозначно врятували багатьох від мороки «Що одягти на Хеловін». Такий костюм зможе дозволити собі практично кожен, а сервіси AliExpress або ж Amazon пропонують гори подібних образів.
Ну і, звичайно, вартий уваги феномен білих кедів — продажі сліпонів Vans виросли на 7800%, що непрозоро натякає, про який колосальний вплив шоу на суспільну свідомість йдеться.
Також важко не помітити візуальну відсилку до серіалу «Паперовий будинок», а саме — червоні комбінезони. Як і герої «будинку», персонажі наглядачів у «грі» носять дуже схожі червоні комбінезони, відрізняючись лише масками. А значить, всім, у кого збереглися костюми, натхненні персонажами з «Паперового будинку», пощастило подвійно, залишилося лише знайти характерну маску і вуаля — новий образ на вечірку готовий.
Ну а якщо ж з якихось причин зелена спортивна форма вам не до душі, а яскраво-червоний комбінезон вже не до вподоби, є варіант купити офіційний мерч серіалу на сайті Netflix.
Однією зі складових успіху шоу стали ігри, показані на екрані. Найпростіші правила, але не позбавлені «азіатської родзинки», корейському глядачеві вони напевно знайомі, а ось для решти світу це стало немов одкровенням і неймовірним джерелом забави. Флешмоби з іграми з серіалу на платформі TikTok набирають неймовірних масштабів. Понад 200 тис. відео з «Тихіше їдеш, далі будеш» — першим змаганням, так само як і ролики з грою в «цукрові соти». Загалом на одному тільки майданчику TikTok налічується більше 10 млрд відео за мотивами серіалу.
До шаленства від «Гри у кальмара» долучились українські компанії та міністри.
Наприклад, Укрпошта тимчасово змінила аватар у Facebook, використавши картинку зі своїм логотипом, виконаним у стилі цукрових сот.
А міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що Україна стала б логічним і зрозумілим місцем для зйомок продовження серіалу. Ще далі пішли есемемники офіційної сторінки нашої країни у Twitter. Там з’явилось пропозиція до Росії зіграти в гру на виживання за мотивами серіалу.
- Players, open the case and check the contents
— Ukraine / Україна (@Ukraine) October 12, 2021
- @Russia: pic.twitter.com/evRjUniwDJ
Але не тільки у нас так тепло і з креативом відреагували на серіал. Наприклад, в офіційному акаунті Instagram Словаччини виклали жартівливий (ми сподіваємося) пост, в якому водієві пропонувалося уникнути штрафу, якщо він зможе вирізати логотип словацької поліції з цукерки.
І, мабуть, найголовніше, що може запропонувати нам інтернет, — меми. І навіть якщо бажання дивитися серіал у вас немає, з великою часткою вірогідності ви вже знаєте все, що потрібно, про обставини сюжету завдяки мемам. Ось вам декілька: