Новина про те, що стримінгова платформа Netflix запустила спеціальну версію для України, за рівнем викликаного ефекту була співставна з виграшем національної збірної з футболу на чемпіонаті світу, якщо на секунду припустити, що таке можливе.

Портал Netflix з локалізованим інтерфейсом почав працювати 1 жовтня, після шести років роботи компанії з українським ринком.

Крім загальної інформації портал містить масив україномовного дубльованого контенту — на сьогодні це десяток телепродуктів, серед яких серіал «Бріджертон» та історична драма «Корона». Синхронно з'явилися сторінки Netflix у Facebook і Instagram українською і україномовна підтримка користувачів.

Netflix

Це не перший випадок, коли американська компанія чутливо реагує на побажання української аудиторії. Влітку мережа внесла зміни в англійський переклад фільму «Брат - 2», змінивши початковий варіант «Ukrainian Nazi collaborator» на «Banderite» («Бандерівець»).

Українська — одна з понад 30 основних мов Netflix по всьому світу. Локальна версія для Росії запрацювала рік тому.

З огляду на чутливість — абсолютно виправдану — українців у мовному питанні, стримінговий гігант не міг знайти коротшого шляху до лояльності українських споживачів. Мало який інформпривід сприймався в українському суспільстві, або як мінімум у креативній його частині, настільки беззастережно позитивно. Тарифні плани в діапазоні 9,9 до 11,99 на місяць виглядають тепер цілком виправданими.

Chas News згадав ще п'ять випадків, коли глобальні гіганти дуже тонко підлестили локальному споживачу.

Snap і лінзи з оселедцем

Snap Inc. американська компанія, яка в першу чергу відома своїм глобальним месенджером Snapchat. До 30-ї річниці незалежності України Snap розробив набір лінз (аналог фільтрів) з українською тематикою. Сервіс надає можливість приміряти на віртуальну версію користувача вінок, вишиванку, козацький чуб-оселедець; оформити профіль петриківським розписом і навіть станцювати онлайн-гопак. Додаток працює як через мобільну версію Snapchat, так і в Snap Camera для ПК.

Snap

Це максимально компліментарний проєкт, але через низьку популярність Snapchat в Україні новинка залишилося практично непоміченою. Гідно оцінили її в основному ІT-фахівці і деякі галузеві ЗМІ. Широка аудиторія продовжує радіти тематичним дудлам від Google.

McDonald's і українські бургери

Не знаючи внутрішніх фінансових показників продажів, складно сказати, скільки в сезонних українських тижнях мережі ресторанів швидкого харчування McDonald's just business, а скільки — продуманої боротьби за лояльність.

McDonald's

Тематичні українські бургери справно з'являються в меню мережі вже багато років і традиційно містять свинину, соус з хроном, житні булочки, карпатські гриби, бекон і інші атрибути української кухні, наскільки її можна інтегрувати в американський фаст-фуд. Українська тематика і візерунки відображені і в оформленні картонної упаковки цих страв.

Знову-таки складно прорахувати ефект зміцнення лояльності, але найкраще про ставлення компанії до України говорить не меню, а дії: McDonald's першим і абсолютно безапеляційно припинив діяльність усіх своїх закладів у Криму наступного ж дня після анексії півострова, а також прибрав російську мову з доступних для вибору на сайті і сервісі самообслуговування.

Склодуви Riedel і декантер з тризубом

Riedel — європейський виробник виробів зі скла і кришталю, чиї потужності розташовані в Австрії та Німеччині. Історія компанії нараховує понад два століття. У 2021 році українське представництво компанії налагодило виробництво обмеженої серії тематичних декантерів — спеціальних посудин для вина.

декантер від Riedel

У колбах поєднане скло жовтого і блакитного кольору, а по центру розміщений український малий герб. Компанія випустила всього 150 одиниць, вони доступні для купівлі тільки на території України.

Вартість патріотичної лінійки декантерів — 7 тис. грн, в основному через складність поєднання скла двох кольорів в одному виробі.

Лікер Jägermeister і локалізована етикетка

Рік тому всесвітньо відомий лікер Jägermeister прикрасили етикетки з видами знакових місць України. Крім визнаних символів країни — Карпат, пам'ятника гетьману Богдану Хмельницькому, Воронцовського маяка в Одеському порту тощо на етикетку помістили зображення стрічкоткацької фабрики на Нижньоюрківській вулиці в Києві та арочного Мерефо-Херсонського мосту, який з'єднує два береги Дніпра.

Jägermeister

Лімітований український Jägermeister — частина глобального проєкту компанії, One World. One Jägermeister. Також були локалізовані етикетки в Берліні, Копенгагені, Амстердамі та інших європейських містах.

Лялька Barbie і українська фехтувальниця Ольга Харлан

В олімпійської чемпіонки 2008 року шестиразової чемпіонки світу і восьмикратної чемпіонки Європи шаблістки Ольги Харлан є іменна Barbie. Спортсменка стала прототипом ляльки в 2018 році в рамках проєкту Barbie Role Models, який увічнює видатних жінок, що досягли високих результатів у своїх сферах.

Ольга Харлан

Таким чином компанія Mattel, що володіє брендом Barbie, відходить від стереотипних уявлень про жінок і пропонує дівчаткам рольові моделі, більш доречні в 21 столітті, — вчених, спортсменок і так далі. Харлан стала першою українкою в цій серії.

Покарання ринком: як принципи міжнародних компаній програють грошам