Дональд Трамп

29 квітня 2025 року минуло 100 днів від того, як Дональд Трамп вдруге обійняв посаду президента США. Його інавгурація відбулась 20 січня.

Трамп розпочав свій новий термін у Білому домі із гучних заяв і непередбачуваних рішень.

Головна його обіцянка — завершити війну в Україні за 24 години після вступу на посаду — так і залишилась здебільшого гаслом.

Замість вирішення проблем світ отримав нові скандали. Замість стратегічної дипломатії — образи та порушення протоколів. А обіцяна Трампом «міцна Америка» виявилася країною, що поступово втрачає друзів і репутацію у світі.

Chas News згадує, що Трамп встиг зробити за 100 днів свого президентства.

Розворот від союзників та дружба з путіним

За сто днів президент США Дональд Трамп встиг посваритися практично з усіма ключовими партнерами США — ЄС, Канадою, Японією та Мексикою. Він звинувачував союзників у «економічному паразитуванні» на США, ставив під сумнів доцільність НАТО, а головним зовнішньополітичним пріоритетом проголосив «порозуміння з путіним».

Лише на підході до позначки у 100 дней президентства Трамп почав міркувати вголос, чи не водить його путін за ніс.

Хаос у державних установах: саботаж системи зсередини

Одразу після інавгурації команда Трампа взялася скорочувати бюджети та повноваження ключових агентств — від ЦРУ до CDC. Люди з вулиці без досвіду замінили кар’єрних чиновників, а в багатьох відомствах просто ніхто не залишився ухвалювати рішення. Управлінська паралізація стала буденністю.

«Овальний конфлікт»: сварка із Зеленським

Однією з найбільш символічних подій став відкритий конфлікт із президентом України Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті.

Під час зустрічі Трамп дозволив собі грубі закиди щодо української армії та обурення тим, що Зеленський «недостатньо вдячний» за американську допомогу. 

На наступний день після суперечки адміністрація Трампа заявила, що розглядає можливість припинення всіх поточних постачань військової допомоги Україні — включно з останніми поставками боєприпасів і обладнання, яку виділили ще за каденції попереднього президента США Джо Байдена.

Трамп понад 50 разів обіцяв завершити війну в Україні за 24 години

Американські журналісти підрахували, що президент США Дональд Трамп щонайменше 53 рази публічно обіцяв завершити війну в Україні за 24 години. Але не зробив цього ані за 24 години, ані за 100 днів...

Журналісти CNN опублікували перевірку фактів після виходу інтерв’ю Трампа журналу Time, в якому він спробував пояснити, що його слова про завершення війни «за один день» він казав з іронією.

Зустріч Трампа із диктатором Сальвадора Наїбою Букеле

На шостому тижні свого президентства Трамп прийняв у Білому домі президента Сальвадору Наїба Букеле, відомого своїм авторитаризмом.

ЗМІ обурились, що із Зеленським американський лідер поводився, як із набридливим прохачем, проте з диктатором — як з однодумцем. 

Зараз Букеле активно співпрацює з адміністрацією Дональда Трампа у питаннях міграції. Він погодився приймати депортованих з США осіб, зокрема з Венесуели, і розглядав можливість обміну ув'язненими з режимом Ніколаса Мадуро.

Ці ініціативи викликали міжнародну критику за порушення прав людини та використання ув'язнених як політичних розмінних монет.

Зазіхання Трампа на Канаду, Гренландію та Панамський канал

Трамп, відколи здобув перемогу на виборах 6 листопада 2024 року, почав робити гучні заяви про купівлю Гренландії, повернення Панамського каналу і приєднання до США Канади

Американський лідер навіть не виключив застосування військових сил для досягнення бажаного.

Митна війна Трампа проти усього світу

Ще однією «великою ідеєю» Трампа стало введення мит на товари не лише з Китаю, ЄС та Мексики, а й з низки інших країн, зокрема України.

Це викликало миттєву реакцію на світових ринках — інвестори поспіхом виводили капітал, а фондові індекси стрімко падали.

Внутрішній ринок США також не залишився осторонь: середній клас стикнувся з підвищенням цін на базові товари — від побутової техніки до продуктів харчування, що неабияк вплинуло на повсякденне життя американців.

Міграційна політика Трампа: депортації без сенсу

Дональд Трамп повернув практику масових депортацій, причому без розбору.

У перші тижні його другого терміну до Сальвадору, Венесуели й інших небезпечних країн примусово вивезли понад 200 людей. Більшість з них не мали судимостей чи відкритих кримінальних справ.

ЗМІ відзначили у цих кроках відсутність системної логіки, лише гучні заяви й задоволення публічної жорстокості.

Трамп навіть заявив, що готовий виділити гроші та авіаквитки іммігрантам, які «самодепортуються».

Трамп звітує про рекорди, а йому готують імпічмент

Сам Дональд Трамп не зважає на критику на свою адресу.

Він назвав свої перші 100 днів на посаді президента «історичними» і похизувався, що його адміністрація «побила всі рекорди, встановлені попередниками». А дані про скорочення свого рейтингу назвав фейком.

Натомість до Палати представників вже внесли пропозицію щодо імпічмента президента США Дональда Трампа.

Про це повідомив конгресмен від Мічигану Шрі Танедар.

«Я вніс статті про імпічмент президента Трампа. Коли Трамп ігнорує Конституцію, Конгрес і суди, він не бореться за Америку. Він руйнує це і ставить під загрозу нашу демократію», — написав Танедар.

Він зазначив, що подав сім статей імпічменту, в яких обвинувачують Трампа. Зокрема, це:

  • депортація Кілмара Абреґо Ґарсії, якого, за словами Танедара, помилково вислали до Сальвадор;
  • незаконне скорочення бюджетних витрат на окремі державні відомства через Департамент ефективності уряду (DOGE) без погодження з Конгресом;
  • агресивна тарифна політика Трампа, що завдала шкоди міжнародній економіці;
  • тиск на ЗМІ;
  • порушення Першої поправки Конституції США (гарантія свободи слова);
  • хабарництво,
  • втручання у діяльність судів;
  • незаконний збір персональних даних громадян.

Окремо конгресмен вказав на намагання Трампа «сконцентрувати необмежену владу і зруйнувати конституційні межі президентства».

«В нашій країні президенти, а не королі. Це не просто порушення  це порушення, що підпадає під імпічмент»,  зауважив Танедар.

Друзі, родичі та бізнес-партнери Трампа отримують доступ до держзамовлень, внутрішньої інформації й навіть дипломатичних важелів.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Принципи життя Дональда Трампа у цитатах: про бізнес, кохання і помсту