«Кингс Мен» — кадры из фильма

13 січня в український прокат виходить стрічка «Кінгс Мен» — комедійний бойовик про пригоди британської секретної служби. Це третій фільм франшизи, котрий розповідає про зародження розвідувальної агенції «Кінгсмен».

Події картини розгортаються на початку ХХ століття, в часи Першої світової війни, та фокусуються на відомих історичних постатях того часу. Один з основних антагоністів стрічки   Григорій Распутін, відомий політичний діяч та фаворит царя, персонаж, навколо якого існує купа містичних легенд. У фільмі його образ переосмислюють, зображуючи як таємничого та небезпечного воїна (мало не спецагента) при царському дворі.

З нагоди цієї прем'єри Chas News пропонує добірку стрічок з незвичним альтернативним поглядом на відомих історичних осіб та події минулого.      

«Одного разу… в Голлівуді» (Once Upon A Time In Hollywood)

Дата виходу: 15 серпня 2019 року

Жанр: комедія, драма

Режисер: Квентін Тарантіно

У головних ролях: Леонардо Ді Капріо, Бред Пітт, Марго Роббі

Лос-Анджелес 1969 року. Голлівудська зірка вестернів Рік Далтон та каскадер Кліфф Бут намагаються знайти своє місце в індустрії кіно, що постійно змінюється.

Основна частина сюжету вирує навколо старіючого голлівудського актора Ріка Далтона та його намагань бути на плаву. Проте інколи фокус картини переходить на молоду красуню-акторку Шерон Тейт, режисера Романа Поланського та їхнє зіркове оточення.

Насправді життя Тейт обірвалось через вбивство, яке скоїла банда маніяка Чарльза Менсона.

Однак Тарантіно зображує страшну подію зовсім інакше, змінюючи хід обставин та результат. Що, до речі, не вперше. Адже режисер вже експериментував з альтернативною історією в одній зі своїх попередніх картин «Безславні виродки».     

«Президент Лінкольн: Мисливець на вампірів» (Abraham Lincoln: Vampire Hunter)

Дата виходу: 20 червня 2012 року

Жанр: фентезі, жахи

Режисер: Тимур Бекмамбетов

У головних ролях: Домінік Купер, Ентоні Макі, Бенджамін Вокер

Авраам Лінкольн намагається помститися за вбивство своєї матері, але неочікувано дізнається, що його противник вампір. Ледь не загинувши в сутичці, Лінкольн дізнається про існування надприродних істот і починає свій шлях як мисливець на кровопивць. 

Образ Авраама Лінкольна досить часто втілювали в різноманітних кінематографічних проєктах. Найчастіше, звісно, в біографічних картинах як реального політичного діяча.

Проте цей випадок зовсім інший. Йдеться про переосмислення, точніше, навіть перебудову образу і про фантазію на тему «Що було б, якби Лінкольн був мисливцем на вампірів?». Хоча й погляди відомого політика в цій картині залишилися незмінні і він все ще бореться проти рабства та за свободу народу, дякуючи чому і став великим президентом.

«Залізне небо» (Iron Sky)

Дата виходу: 10 березня 2012 року

Жанр: комедія, наукова фантастика

Режисер: Тімо Вуоренсола

У головних ролях: Джулія Дітце, Крістофер Кірбі, Удо Кір

Під кінець війни у 1945-му нацисти зрозуміли, що виграти не зможуть. Вони втекли на Місяць і заснували там секретну військову базу. А через понад пів століття, у 2018-му,  отримують можливість повернутись і завоювати Землю.

Усім чудово відомий результат Другої світової війни. Але різних конспірологічних теорій щодо долі верхівки Третього рейху вистачає. «Залізне небо» таке собі глузливе втілення подібних доктрин, зведене до абсолюту.

Тут нацистські генерали і зловісні вчені живуть на темному боці Місяця, створюють вакцину для «відбілювання» людей, і так само прагнуть світового панування.

У підсумку вийшов незвичний науково-фантастичний фільм упереміш з чорним гумором та карикатурним зображенням авторитарних держав і політичних лідерів.

«Смерть Сталіна» (The Death of Stalin)

Дата виходу: 20 жовтня 2017 року

Жанр: комедія, сатира

Режисер: Армандо Яннуччі

У головних ролях: Стів Бушемі, Джейсон Айзекс, Ольга Куриленко

Події фільму відбуваються у березні 1953 року. Вмирає вождь Радянського Союзу Йосип Сталін. Це стає каталізатором справжнього протистояння, повного зрад, кримінальних схем та політичних інтриг. Все задля здобуття посади глави держави.

«Смерть Сталіна» політична сатира про владну верхівку Радянського Союзу. Персонажі фільму (втілення реальних державних діячів на той час) показані як боягузливі, дурні, але дуже амбітні інтригани.

Навіть стоячи над нерухомим тілом вождя, вони сперечаються, чи варто викликати лікаря, бо це може зашкодити їхній майбутній політичній кар'єрі. Головне завдання тепер піти по головах опонентів і при цьому не втратити свого політичного обличчя.

Проте завдання не з легких, адже компромату вистачить на кожного. І нехай жанр стрічки комедія, вона все ж таки не дозволяє глядачам забути про жахіття диктатури і тиранії, що панували на той час (масові розстріли, арешти та висилку у трудові табори).

Супергерої, маніяки та шукачі пригод. Ось найочікуваніші фільми 2022 року
Все можуть королі. П'ять фільмів про історії знаменитих монархів
Кіно от-кутюр. Фільми та серіали про жорстокий світ моди