Охматдит

Українські громадяни, які перебувають за кордоном, організували акції мітинги на підтримку дитячої лікарні «Охматдит» у Києві, в яку 8 липня влучила російська ракета. Акції протесту проти російських воєнних злочинів відбулися у США, Німеччині, Польщі та Чехії, в них взяли участь сотні людей. 

Акція у Чехії

У Празі кілька десятків українців вийшли на площу в центрі для протесту проти бомбардування дитячої лікарні.

Мітингарі принесли великий банер «Без поразки Росії миру бути не може» та розклади дитячі іграшки та одяг, заплямовані кров’ю. Організатори закликали затвердити спільний фонд країн НАТО для України, нагадавши, що у вівторок, 9 липня, розпочинається саміт НАТО.

Згодом у соцмережах з’явилися фото та відео, на яких чоловік та жінка виливають два відра з «кров’ю» на стенд та таблицю біля російського посольства у Празі. У мережі повідомили, що протестувальники використали кетчуп, щоб імітувати кров.

Акція у Німеччині

Проукраїнський мітинг відбувся також у німецькому Берліні — ввечері 8 липня українці та небайдужі німці організували акцію протесту проти ракетної атаки росії. Мітинг організував німецький дизайнер Френк Вільде, який активно підтримує Україну з початку повномасштабного вторгнення росії.

До того Вільде опублікував в Instagram фото з лялькою у закривавленій тканині, футболкою із написом «Росія – це країна терорист» та прапором ООН із закликом виключити рф з організації.

На мітинг у Берліні зібралися сотні людей, які вимагали, щоб Німеччина надала Україні далекобійні ракети Taurus.

Протестувальники у соцмережах повідомили, що місцева поліція заборонила спілкуватися їм українською мовою, пояснивши це тим, що вони не могли контролювати змісту промов.


Акція у Польщі

8 липня українці провели акцію протесту у Варшаві, під Палацом культури та науки мітингувальники розклали свічки, дитячі іграшки та одяг, а також тримали плакати із написами «Що страшніше – Росія чи рак?», «Чому світ дозволяє росіянами вбивати наших дітей?», «Росіяни, горіть у пеклі».

За даними «Радіо Свобода», 9 липня у Варшаві відбудеться ще один мітинг біля одного з дитячих госпіталів міста.


Акції у США

Акції протесту проти російської агресії відбулися у низці міст США — зокрема, люди вийшли на вулиці в Нью-Йорку, Вашингтоні, Лос-Анджелесі та Чикаго. За даними журналіста «Голос Америки» Остапа Яриша, українці закликали уряд США до більшої підтримки напередодні саміту НАТО.

Під час акцій у США активісти висловили протест проти російського терору та закликати до більшої військової підтримки України.

Мітингувальники тримали відповідні плакати та розклали перед собою на асфальті заплямовані у червоний колір дитячі іграшки.

 

Атака на «Охматдит»: що відомо

Вранці 8 липня росіяни масовано атакували Україну крилатими ракетами. Під час обстрілу одна з ракет влучила в онкологічне відділення найбільшої дитячої лікарні у Києві «Охматдит». 9 липня рятувальні роботи на території лікарні завершили. В результаті загинуло двоє людей, постраждали 32 людини, серед них 4 дитини. 

До допомоги найбільшій дитячій лікарні долучилася низка українських компаній та підприємців, які зібрали мільйони гривень на потреби хворих дітей та відновлення «Охматдиту».

8 липня джерела «Радіо Свобода» у правоохоронних органах повідомили, що ракета, яка летіла на дитячу лікарню, «вразила саме ту ціль, на яку вона була запрограмована» — росіяни заздалегідь планували уразити «Охматдит», про що свідчать відео з моменту влучання по лікарні.

Водночас у російському міністерстві оборони заявили, що на лікарню нібито впала ракета української ППО — СБУ та OSINT-спільнота спростували це, надавши докази, що окупанти обстріляли «Охматдит» крилатою ракетою Х-101.