Сьогодні, 2 грудня, в український кінопрокат виходить фільм «Оселя Зла: Вітаємо у Раккун-Сіті» — перезапуск відомої франшизи, знятої за однойменною серією японських відеоігор. 

Це перша «Оселя», у якій в головній ролі глядач не побачить Мілли Йовович. Режисер стрічки Йоханнес Робертс обіцяє, що новий фільм буде більш похмурий, страшний та наближений за атмосферою до оригінальної гри.

Chas News пропонує добірку фільмів, знятих за мотивами культових відеоігор. 

«Супербрати Маріо» (Super Mario Bros.) 

Дата виходу: 28 травня 1993 року 

Жанр: комедія, наукова фантастика 

Режисер: Аннабель Янкель 

У головних ролях: Боб Хоскінс, Джон Легвізамо, Денніс Гоппер 

Двоє братів-водопровідників Маріо та Луїджі випадково потрапляють у інший вимір. Там їм доводиться рятувати красуню-принцесу, а на додаток і все людство. Щоб виконати свою місію, брати протистоять величезним людям-ящерам та навіть авторитарному лідеру з іншого виміру. 

Super Mario Bros

«Супербрати Маріо» — екранізація однієї з найвідоміших ігрових франшиз у світі.

Звичайно, фільм має власний сюжет, а схожість з грою полягає лише в основних персонажах (і то не всіх) та роді їхньої діяльності. Та й подобається фільм зовсім не через зв’язок з ігровою франшизою.

Проста, але не позбавлена шарму історія, незвичні персонажі та непогані візуальні ефекти, як для 1993-го.

Якщо переглядати фільм сьогодні, деякі моменти здаються наївними, але стрічка все ще варта уваги. Одна з причин — «Маріо» — перший художній фільм, знятий за мотивами гри. І не дивлячись на дуже холодний прийом критиків, фільм по праву вважається культовим.  

«Смертельна битва» (Mortal Combat) 

Дата виходу: 18 серпня 1995 року 

Жанр: екшн, фентезі 

Режисер: Пол В. С. Андерсон 

У головних ролях: Робін Шу, Крістофер Ламберт, Лінден Ешбі 

«Смертельна битва»  турнір, що проходить раз у покоління. Його мета  захист планети від темних сил. Перед бійцями стоїть непросте завдання не дати перемогти силам Зла. Якщо люди програють — антагоністи вторгнуться на Землю.  

Mortal Combat

Навіть попри те, що стрічка не може похвалитись захопливим сюжетом та якісними спецефектами, їй вдалось стати популярною. А як по-іншому, якщо першоджерело — культова гра Mortal Combat?

Серед позитивних факторів фільму — акторська гра Кері Хіроюкі-Тагави, якому справді віриш, і образ його хоча й гротескний, проте справді лякаючий. Нехай деякі його репліки й комічні, однак вигуки «Finish Him!» та «Flawless victory!» недарма стали мемами.  

«Принц Персії: Піски часу» (Prince of Persia:The Sands of Time) 

Дата виходу: 19 травня 2010 року 

Жанр: пригода, фентезі 

Режисер: Майк Ньюелл 

У головних ролях: Джейк Джилленгол, Джемма Артертон, Альфред Моліна, Бен Кінгслі 

Під час святкового бенкету прийомного батька принца Дастана царя Шармахана  отруюють. І все вказує на те, що це справа рук самого принца.

Prince of Persia: The Sands of Time

Він змушений тікати з царства, щоб знайти докази своєї невинуватості і викрити справжнього вбивцю. 

Екранізація гри «Prince of Persia: The Sands of Time» 2003 року від  компанії Ubisoft — справжня східна казка, знята у найкращих традиціях  Walt Disney Pictures.

При перегляді фільму Майкла Ньюелла глядач може і не запідозрити, що це екранізація комп'ютерної гри, адже стрічка вийшла абсолютно самодостатньою.

У «Пісках часу» добре пропрацьований сюжет, з усілякими змовами при царському дворі, загонами спеціальних найманих убивць-ассасинів та подорожами у часі.

На додаток до всього  харизматичний головний герой, роль якого переконливо виконує Джейк Джилленгол.

«Оселя зла» (Resident Evil) 

Дата виходу: 15 березня 2002 року 

Жанр: жахи, екшн 

Режисер: Пол В. С. Андерсон 

У головних ролях: Мілла Йовович, Мішель Родрігес, Джеймс П'юрфой 

У таємній підземній лабораторії корпорації Umbrella трапляється витік вірусу. Заражені перетворюються на кровожерливих зомбі.

Resident Evil

Групі спецназу разом з головною героїнею Еліс (Мілла Йовович) потрібно зупинити розповсюдження вірусу назовні. 

«Оселя зла»  детективна історія в обгортці зомбі-слешера. Ще до того, як слова «вірус» і «штам» не були наче сіль на рану, режисер Пол Андерсон створив, мабуть, один з найкращих зомбі-горорів початку нульових. Дякувати тут можна як першоджерелу — проривній японській відеогрі 90-х, так і майстерності Андерсона та таланту акторського складу.  

«Сайлент Хілл» (Silent Hill) 

Дата виходу: 21 квітня 2006 року 

Жанр: жахи, містика 

Режисер: Крістоф Ганс 

У головних ролях: Шон Бін, Рада Мітчел, Дебора Кара Ангер 

Жінка на ім’я Роуз стурбована нападами лунатизму своєї прийомної дочки Шерон, які доповнюються видіннями про невелике містечко  Сайлент Хілл. Туди вони й прямують, щоб розібратися, в чому причина недуги. Але варто їм заїхати у місто, як Шерон зникає, а Роуз має зустрітися з надприродним у пошуках доньки. 

Silent Hill

У свій час екранізація японської гри Silent Hill мало кого залишила байдужим. Звичайно, більшості критиків горор не сподобався (втім, це більш ніж звичайна реакція на цей жанр), а от фанатської любові хоч греблю гати. І фільм, безумовно, є за що любити.  

Тут тобі і релігійні фанатики, і алюзії на чистилище та ігри з таймлайнами. Але окрім усього, це просто захоплююча історія, в якій порушують теми материнства, віри та зумовленості людської долі. 

«Вічні» — найгірший фільм Marvel?
Кіно от-кутюр. Фільми та серіали про жорстокий світ моди