Антикорупційний суд відправив колишнього суддю Миколу Чауса під цілодобовий домашній арешт
УНІАН

Вищий антикорупційний суд відправив колишнього суддю Дніпровського районного суду Києва Миколу Чауса під цілодобовий домашній арешт до 18 серпня. 

Про це у Telegram повідомив «Цензор.НЕТ».

До цього часу Чауса зобов'язали здати закордонні паспорти та носити електронний браслет. 

За інформацією журналіста «Слово і діло» Олега Новікова, детектив НАБУ і прокурор САП просили заарештувати екссуддю з альтернативою застави. На їх думку, стан здоров‘я Чауса дозволяв перебувати в СІЗО. Однак слідчий суддя вирішив інакше.

Журналісти «Цензор.НЕТ» зазначили, що ВАКС не визначив, хто саме охоронятиме Чауса вдома — НАБУ чи СБУ.

Чим відомий суддя Чаус

Влітку 2016 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) викрило Чауса на отриманні хабара у $150 тис. За корупційний злочин йому загрожувало від 8 до 12 років позбавлення волі. Під час обшуку виявили гроші, які суддя дбайливо заховав у скляних банках. 

Маючи суддівську недоторканність, Чаус уникнув взяття під варту та залишив територію України. В березні 2017 року його затримали у Молдові. Українська сторона зробила запит про екстрадицію. А Чаус попросив у влади Молдови політичного притулку. Йому відмовили, він опротестував рішення в суді.  

На початку квітня 2021 року глава МВС Молдови Павло Войку повідомив, що Чауса викрали іноземці і вивезло його в Україну.

У травні з’явилось відео, на якому Чаус говорив, що його викрали «дуже впливові люди». Також він повідомляв, що перебуває у безпеці і почуває себе добре.

30 липня екссуддю знайшли в селі у Вінницькій області Мазурівка. Місцевий мешканець зателефонував в поліцію та повідомив, що впізнав Чауса в своєму населеному пункті. Чауса забрали співробітники СБУ та «вивезли невідомому напрямку».

3 серпня Детективи НАБУ затримали його у лікарні «Феофанія» та помістили в ізолятор тимчасового утримання.

Викрадення з міністерським присмаком, або «Кейс Чауса» з історії УНР