АвтоВАЗ зупиняє конвеєри, авто за останній місяць подорожчали до 60%

За місяць, що минув з визнання путіним так званих ДНР та ЛНР, ціни на нові авто в росії збільшилися до 60%. І це ще не межа — стверджують російські автоділери, з якими поговорили журналісти видання «Вести».

Хоча офіційний курс рубля для безготівкових розрахунків за останній місяць впав лише на 24%, за словами російських автоділерів, імпортери збільшили ціни щонайменше на 40%. Ймовірно, вони закладають у ціну ризики подальшої девальвації російської валюти та санкційні обмеження.

Крім того, підвищення цін імпортерів та ставок російських банків за кредитами щонайменше до 25% річних обвалили продажі, тому дилери були змушені підняти дилерську націнку.

Ситуація ускладнюється тим, що хоча 83% автівок, що продавалися на російському авторинку, збирали всередині країни, в них велика частина компонентів іноземного виробництва, поставки яких в росію наразі припинені.

Так, як передає російське видання РБК, з 21 по 25 березня російський АвтоВАЗ призупинить роботу конвеєрів по збірці нових автівок з причини нестачі імпортних електронних компонентів. Робітників відправляють у простій. Будуть працювати лише підрозділи, які виготовляють деякі запчастини. Більш за те, керівництво АвтоВАЗу вже заявило, що примусово відправляє співробітників у відпустку з 4 по 24 квітня.

Нагадаємо, як вже писав Chas News, без імпортних компонентів АвтоВАЗ здатен випускати лише карбюраторну модель «Ниви» 80-х років.

Рятує майно від арешту. Абрамович хоче сховати свої дві яхти у Туреччині (фото)
ЄС збільшить військову допомогу Україні до €1 млрд — МЗС Німеччини