Байден переміг у Джорджії. Але всі голоси перераховують заново вручну
Getty Images

Суди відхилили низку позовів кампанії Дональда Трампа, який прагне переобратися президентом США на другий термін, щодо ймовірних проблем із голосуванням у декількох штатах.

Про це повідомляє Washington Post.

У Пенсильванії відхилили шість окремих позовів, що стосувалися близько 9 тисяч бюлетенів, надісланих поштою у Філадельфії та Монтгомері. Зокрема, у випадку близько 600 бюлетенів з Монтгомері суддя вказав, що виборці нічого не порушили, не вказавши на конверті зворотню адресу, тому що в інструкції цього не вимагалося. 

Щодо п’яти інших випадків суддя, відхиляючи позови, зазначив, що кампанія «не стверджувала, що сталися випадки шахрайства, що є докази шахрайства чи що ці бюлетені заповнювалися не тими виборцями, на чиє ім’я вони були видані».

У Мічигані суддя відхилив скарги двох спостерігачів від республіканців, які вимагали відкласти оголошення результатів у Детройті, зазначивши, що він не побачив переконливих доказів фальсифікацій, а свідчення про нібито неналежні дії працівників дільниці не викликають довіри.

Суддя також наголосив, що вимога «зовнішнього аудиту» виборів у штаті може відтермінувати оголошення результатів настільки, що вони не будуть відомі до дня, коли вже має голосувати Колегія виборників, а задоволення цієї вимоги «підірвало би довіру до виборчої системи». У Мічигані Байден випереджає Трампа на приблизно 148 тисяч голосів.

В Аризоні суддя відхилив позов кампанії Трампа після того, коли юристи позивача визнали, що цей позов принципово не вплине на результати президентських виборів. У цьому штаті Байден випередив Трампа на 11 тисяч голосів.

На додачу, 13 листопада декілька юридичних фірм, зкорема Snell & Wilmer та Porter Wright Morris & Arthur, передумали супроводжувати позови кампанії Трампа.

Тим часом у Джорджії сьогодні починають перерахунок вручну усіх 5 мільйонів бюлетенів. Держсекретар штату Бред Раффенспергер каже, що він не очікує суттєвої зміни результату після перерахунку. У Джорджії Байден випередив Трампа на 14 тисяч голосів, або 0,3 відсоткових пункти.

Більшіть світових ЗМІ оголосили переможця виборів у США ще до перерахунку голосів

Низка світових ЗМІ оголосили Байдена переможцем у штаті Джорджія, попри анонсований перерахунок голосів у штаті, фактично назвавши його остаточним переможцем виборів. У той же час Трампа оголосили переможцем у Північній Кароліні.

Як пише «Європейська правда», про перемогу Байдена у Джорджії майже синхронно оголосили аналітичні відділи таких видань як New York Times, CNN, NBC, Washington Post, Reuters, BBC та Potilico.

Водночас, до них не приєднався протрампівський Fox News та агентство Associated Press. «За внутрішніми законами Джорджії, кандидат може запросити перерахунок голосів, якщо відрив між кандидатами — менше 0,5%. Практика AP — не оголошувати переможця, якщо планується перерахунок», — пояснюють AP свою позицію.

Навіть у дружньому до Трампа Fox News визнають, що перерахунок не буде мати вирішального впливу на фінальні результати. Про це ж заявив держсекретар штату Джорджія, який погодився на перерахунок.

«Чи були незаконні голоси? Я впевнений що були, і мій офіс розслідує все це. Чи збільшує це цифри чи відрив настільки, щоб це змінило результат — чи отримає президент Трамп голоси виборників від Джорджії? Це малоймовірно», — заявив Бред Раффенспергер.

Нагадаємо, американські видання, включно з Fox News, оголосили Байдена обраним президентом після його перемоги у штаті Пенсильванія, яка забезпечила йому необхідні для перемоги 270 голосів у Колегії виборників.

Джорджія — один із ключових штатів, де ім’я переможця було складно спрогнозувати до останнього. Спершу у штаті лідирував Трамп, однак ці підрахунки базувалися на голосуванні тих, хто фізично приходив на дільниці. Байден почав скорочувати відрив, коли виборча комісія перейшла до підрахунку бюлетенів, що надійшли поштою, оскільки поштове голосування значно популярніше серед виборців Байдена. 6 листопада він вирвався вперед та відтоді поступово збільшував відрив від Дональда Трампа.

Через такий незначний відрив державний секретар Джорджії анонсував перерахунок голосів вручну, аби не залишати жодних сумнівів у результатах виборів. Крайній термін для оголошення результатів — 20 листопада.

Байден перемагає у Джорджії та набирає 306 голосів виборників

 У Джорджії Байден набрав 16 голосів виборників, повідомляють NBC та CNN.

Одночасно з перемогою Байдена в Джорджії, чинний президент США Дональд Трамп переміг у Північній Кароліні. Перемога призводить до остаточного підсумку голосів виборників — 306 голосів за Байдена і 232 голоси за Трампа.

Байден з голосами від Джорджії претендує на 306 голосів у Колегії виборників з необхідних 270, тоді як Дональд Трамп — на 232.

Він став першим кандидатом від Демократичної партії, який переміг у Джорджії за останні 28 років — після Білла Клінтона у 1992 році.

Водночас, Трампа оголосили переможцем у Північній Кароліні з відривом у більш ніж 73 тисячі голосів, або 1,3 процентних пункти. Цей штат незмінно підтримує республіканців з 1976 року — за винятком голосування 2008 року, коли там підтримали Барака Обаму.

За даними CNN, в Північній Кароліні Трамп в результаті отримав 50% голосів. Байден — 48,6%. У Джорджії у Байдена 49,5% голосів, у Трампа — 49,2%.

«Час покаже» — Трамп на брифінгу

Трамп, який ще не визнав поразки, вперше натякнув на можливу нову адміністрацію в січні.

Виглядаючи сумним, президент не визнав своєї поразки під час брифінгу своєї робочої групи з питань коронавірусу в Білому домі. Це його перша публічна поява після його поразки на виборах прогнозували американські ЗМІ, повідомляє Reuters.

На тлі того, що країна стикається зі все більшими спалахами COVID-19, Трамп заявив, що не буде вводити жорсткий карантин для боротьби з вірусом, додавши: «Що б не сталося в майбутньому, хто знає, якою адміністрацією це буде. Гадаю, час покаже».

Результати в Джорджії та Північній Кароліні були останніми, які очікували в гонці за Білий дім. Виборчі голоси Байдена збігаються з підсумками, які досягнув Трамп у своїй перемозі над Хіларі Клінтон у 2016 році.

Федеральні службовці безпеки виборів не знайшли жодних доказів того, що будь-яка система голосування видаляла або втрачала голоси, змінювала голоси або «була яким-небудь чином скомпрометована», йдеться у заяві двох груп безпеки, опублікованій у четвер провідним агентством з кібербезпеки США.

Відмова Трампа прийняти поразку зупинила офіційну передачу влади. Федеральне відомство, яке займається фінансуванням для новообраного президента, Адміністрація загальних служб, ще не визнало перемоги Байдена, відмовляючи йому у доступі до федеральних офісних приміщень та ресурсів.

Трамп розглядає можливість заснування нового телевізійного каналу або компанії в соціальних мережах, щоб конкурувати з тими, кого, на його думку, зрадили йому і задушили його здатність спілкуватися безпосередньо з американцями, на думку кількох його радників.

Кореспондент Fox News Джеральдо Рівера, довірена особа Трампа, заявив, що в п'ятницю він розмовляв з президентом по телефону, і Трамп створив у нього враження, що він підкориться Конституції США і здасть свою посаду після підрахунку всього голосування.

Chas News повідомляв, що таліби закликають Байдена дотримуватися угоди про виведення американських військ.

Раніше ми писали, що майбутня перша леді США порушить багаторічну традицію.

Байден заявив, що переїде до Білого дому попри опір Трампа