Березень змін. Уряд запланував індексацію пенсій і старт іпотеки під 7%

Кабмін схвалив постанову, за якою  індексацію пенсій проведуть з 1 березня. Чиновники перебачили індексацію пенсії на 11% для 8 млн осіб, що отримують пенсію за віком. Сума виплат після цього підвищиться в середньому на 308 грн. 

А мінімальний розмір підвищення встановлено на рівні 100 грн.

Уряд підвищить також мінімальна пенсійну виплата до рівня 2 200 грн особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).

Прем’єр-міністр назвав індексацію «обов’язком уряду перед українськими пенсіонерами» й написав у Telegram: «ми подали до Парламенту законопроєкт, який пропонує закріпити щорічну дату індексації 1 березня. Ми хочемо, аби пенсії нарешті індексувалися автоматично. Так само, як і автоматичне призначення пенсії, без додаткових звернень».

Політик нагадав, що у 2020 році уряд вперше встановив щомісячні доплати до пенсії на суму 500 грн для людей віком від 80 років. У 2021 році додаткові доплати отримають і люди старше 75 років.

Іпотека під 7%

«Вже у березні, з першого числа, ця програма буде працювати в Україні — відшкодування ставки за іпотекою до 7%. Для України ми бачимо в цьому перспективу. Звісно, ми розуміємо, що для окремих категорій громадян ставку треба знижувати ще більше», — розповів прем’єр Шмигаль.

А у Мінфіні планують у рамках програми «Доступна іпотека під 7%» видати у 2021 році 5 млрд грн кредитів для п’яти тисяч сімей. 

За словами очільника Мінфіну, умови отримання такі.

  • Серед видів предметів іпотеки, які можуть видаватися у рамках цієї програми, — первинний ринок (він є орієнтиром), майнові права на квартири та будинки з ділянками, а також вторинний ринок для квартир, які були введені в експлуатацію після 2018 року.
  • Нормативна площа предметів іпотеки — 50 кв.м загальної площі на одного громадянина чи сім'ю з двох осіб та 20 кв. м на кожного наступного члена сім'ї. Максимальна загальна площа предмету іпотеки може бути збільшена на 20%.
  • Максимальна вартість предмету іпотеки — 2,5 млн грн. Якщо є перевищення, його можна сплатити за рахунок власних коштів або кредитних коштів банків без компенсації відсотків.
  • Максимальна сума іпотечного кредиту — 2 млн грн, максимальний строк виплати компенсації — 20 років, мінімальний власний внесок позичальника — 15% від суми кредиту. 
  • Максимальний розмір комісії за надання гарантії Фонду — 0,5% річних.

Відновлення авіаперельотів

Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» з березня поступово відновлює свої рейси та збільшить частоту польотів на найбільш популярних напрямках.

На початку березня 2021 року МАУ відновлює рейси з Києва до Женеви та Праги. У кінці березня знову почнуться рейси з Києва до Ларнаки, Вільнюса, Барселони та Кишинева. 

Також буде відновлено повітряне сполучення між Одесою та Стамбулом.  

З березня сполучення з низкою міст відновиться до щоденних рейсів. Це стосується Амстердаму, Парижу, Мілану, Тбілісі, Єревану та Тель-Авіву з вилітом із Києва. 

Як ми писали раніше, у листопаді 2020 року Мінфін назвав відсоткові ставки за програмою кредитів. На першому етапі відомство надасть 12,5 тис. іпотек.

Підвищення зарплат і зростання тарифів. До чого готуватися українцям із 1 січн