Без маски вийшли на вулицю — штраф. Ізраїль оштрафував громадян вже на 
$100 млн за порушення карантину
Getty Images

Від початку пандемії COVID-19 на початку 2020 року жителі Ізраїлю отримали за порушення карантину більше півмільйона штрафів на загальну суму понад $100 млн.

Китайське агентство Сіньхуа пише: «з кінця лютого 2020 року, коли в Ізраїлі почалася пандемія COVID-19, загальна сума виписаних коронавірусних штрафів досягла 332 млн шекелів (близько $100 млн)».

Сума неоплачених штрафів з урахуванням відсотків за прострочення, сягнула 308 млн шекелів. Ураховуючи, що на оплату штрафів ізраїльтяни мають до 90 днів, дані з листопада по січень ще не відображені у статистиці.

Загалом же із близько 563 тис. штрафів, виписаних у країні від початку пандемії, оплачено було лише близько 155 700.

«Дані вказують, що 55% штрафів було виписано за відсутність маски й ще 41% — за перебування у громадських місцях під час заборони», — зауважує Сіньхуа.

Як ми писали раніше, минулого тижня Ізраїль вакцинував від COVID-19 майже третину всього населення.

Зусилля прем'єра Нетаньяху у впровадженні вакцин зумовлені й політичними причинами. Політику надто хочеться позбутися кримінальних звинувачень у корупції. До того ж у грудні в Ізраїлі спалахнула політична криза, й країну очікують перевибори до парламенту на тлі пандемії. Це  четверті вибори за два роки.

Протести розпочались навесні 2020 року, коли Нетаньяху та його головний конкурент Бенні Ганц домовились сформувати так званий надзвичайний уряд, зосереджений на вирішенні проблем охорони здоров'я та економіки, пов'язаних з пандемією коронавірусу.

Їх партнерство було паралізовано міжусобицями, і два жорстких карантина сильно вдарили по економіці, через що безробіття зростало.

Ой-вей! Ізраїльський рабин заявив громаді, що вакцина від СОVІD може перетворити їх на геїв