Блокування каналів. Що в цьому кроці Зеленського вбачають політичні експерти

Рішення президента Володимира Зеленського блокувати низку проросійських каналів стало несподіваним.

Сhas News запитав політичних експертів, що воно може означати.

Удар на упередження перед референдумом

Політичний експерт Ігор Попов називає блокування проросійських каналів певною грою Зеленського на випередження.

«Указ Володимира Зеленського про санкції щодо Тараса Козака та телеканалів  сильний політичний хід. В електоральному плану сильні рішення завжди додають підтримки виборців. Блокування телеканалів та частини телеграм-каналів обмежить можливості поширення інформації проросійською політичною групою. В тому числі, це удар на упередження перед можливим референдумом щодо питань мови чи декомунізації».

Індикатор західного вектору політики

«У геополітичному плані це рішення є індикатором ставки  Зеленського на західний вектор зовнішньої політики. Для закріплення цього вектору необхідними є активні дії західних партнерів щодо фінансової та економічної підтримки України. Це можуть бути дешеві кредити, квоти на експорт продукції та доступ до ринків. Геополітичний вектор повинен бути не лише ціннісним та декларативним, але і демонструвати конкретну вигоду для українських громадян, частина з яких може сумніватися у правильності відповідного рішення».

Нові підходи до електорату

Політтехнолог Денис Богуш вважає, що на фоні зниження рейтингів президента Зеленського його команда почала шукати нові підходи до електорату.

«Зеленський почав подавати якісь не притаманні йому політичні сигнали. Він робить заяви про НАТО — питання яке не дуже вітає частина його східного проросійського електорату. Схоже, йому підказали, що на цього виборця вже можна не розраховувати, вони всі мігрували до ОПЗЖ. Тому починаються загравання з патріотично налаштованим населенням».

Без обґрунтування санкцій щодо відключення каналів шанси на виграш у суді зростають — експерт