Британія і Канада досягли домовленості щодо торгівлі після Brexit
Getty Images

Великобританія і Канада в суботу досягли принципової домовленості про збереження тривалості у торгових відносинах, щоб зберегти потік товарів і послуг на суму $27 млрд між двома країнами після Brexit.

Про це повідомляє The Guardian i «Європейська правда» з посиланням на Reuters.

Велика Британія веде переговори про кілька двосторонніх торговельних угод, які набудуть чинності після виходу з перехідної угоди з Європейським союзом в кінці цього року, причому багато з них наслідують ті, які ЄС вже погодив.

Міністерство міжнародної торгівлі Британії заявило, що «принципова угода» про пролонгацію торговельної угоди між ЄС та Канадою проклала шлях до початку переговорів у 2021 році щодо спеціально розробленої угоди, яка могла б охопити більше областей. Ними стануть цифрова торгівля, довкілля та розширення економічних прав і можливостей жінок.

Сьогоднішня угода лежить в основі торгівлі на суму 20 мільярдів фунтів стерлінгів і фіксує визначеність для тисяч робочих місць. Ми з нетерпінням чекаємо укладення нової, амбітнішої угоди в наступному році, аби створити нові можливості для бізнесу і поліпшити життя людей.

Прем'єр-міністр Великобританії також підтвердив, що з початку наступного року розпочнеться робота з переговорів про «нову торговельну угоду з Канадою, яка піде ще далі у задоволенні потреб нашої економіки».

Великобританія та Канада домовились продовжувати торгівлю на тих самих умовах, що й поточна угода ЄС, після закінчення перехідного періоду Brexit.

Консервативний уряд заявив, що угода відкрила шлях для переговорів про початок наступного року щодо нової всеосяжної угоди з Канадою, яка вже давно рекламується урядом як одна з переваг виходу Великобританії з ЄС.

Борис Джонсон та його канадський колега Джастін Трюдо уклали «принципову домовленість» у форматі відеодзвінка в суботу, повідомив Департамент міжнародної торгівлі (DIT).

Угода фактично поширюється на Комплексну економічну та торгову угоду, досягнуту ЄС та Канадою після семи років переговорів. Перш ніж вона буде офіційно підписана, Угода про безперервність торгівлі між Великобританією та Канадою підлягатиме остаточним юридичним перевіркам.

Вітаючи угоду, Трюдо припустив, що для переговорів про нову всеосяжну торгову угоду з Великобританією знадобиться кілька років.

Виступаючи під час відеодзвінка, до якого долучилися Ліз Трасс та її колега з Канади Мері Нг, Трюдо сказав: «тепер ми маємо продовжувати працювати над спеціальною угодою на найближчі років, яка реально збільшить наші торгові можливості та покращить ситуацію для всіх».

Тіньовий секретар міжнародної торгівлі Емілі Торнберрі привітала «необхідну» угоду про наступність, але закликала до дотримання строків.

Зараз життєво важливо, щоб Борис Джонсон та Ліз Трасс виявили однакову терміновість у забезпеченні інших 14 важливих угод про безперервність з такими країнами, як Мексика, Гана та Сінгапур. З ними загальна вартість британської торгівлі на суму 60 млрд. фунтів стерлінгів все ще знаходиться під загрозою, і час збігає.

Промислові групи висловили полегшення з приводу того, що в наступному місяці бізнес не буде стикатися з підвищенням торгових тарифів із Канадою, але генеральний директор торгових палат Великобританії Адам Маршалл попередив, що подібні угоди терміново необхідні, щоб уникнути «згубного краю обриву як для імпортерів, так і для експортерів».

Він повторив свій заклик до укладення угоди з ЄС, охарактеризувавши її як «єдину найважливішу торгову угоду, необхідну нашим діловим спільнотам».

Голова Федерації малого бізнесу Майк Черрі сказав: «Завжди існувала небезпека того, що кінець перехідного періоду означатиме втрату ширшого доступу до міжнародного ринку, яким ми користувалися в рамках членства в ЄС. Те, що нова угода включає розділ про малий бізнес, який існував раніше, дуже вітається».

Уряд Британії заявляє, що менш ніж за два роки він узгодив торгові угоди з 53 країнами.

Угода про торгівлю та безпеку між ЄС та Великобританією близька до підписання. Але залишається ризик реалізації Brexit без угоди через шість тижнів. Прогалини у спірних питаннях «повільно скорочуються», повідомили The Guardian посли ЄС.

Іспанія стурбована, що не укладена угода про відкритий кордон з Гібралтаром