Велика Британія і Канада ввели санкції проти Лукашенка та семи його підлеглих

Канада і Велика Британія запровадили санкції проти офіційних осіб уряду Білорусі, включаючи самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.

Про це повідомляє пресслужба МЗС Канади.

«У координації зі Сполученим Королівством і в підтримку народу Білорусі Канада вводить санкції проти офіційних осіб уряду Білорусі, включаючи Олександра Лукашенка. Ці дії вчиняються відповідно до Закону про спеціальні економічні заходи», — йдеться в заяві.

Міністр закордонних справ Британії Домінік Рааб заявив про введення санкцій стосовно Лукашенка і семи інших офіційних осіб, серед яких радник з національної безпеки і начальник штабу, передає Reuters.

«Існує зникаюче вікно, щоб вплинути на те, що відбувається в Білорусі, і ми вважаємо, що настав час діяти вже зараз. Перш за все, повинна бути ціна, повинна бути ціна за порушення прав людини, які ми спостерігали, і шахрайський підхід до цих виборів», - сказав Рааб.

Канадські та британські санкції діятимуть проти президента Білорусі Олександра Лукашенка та його сина Віктора, глави Центральної комісії з виборів і проведення республіканських референдумів Білорусі Лідії Єрмошиної, її заступника Вадима Іпатова та секретаря Комісії Олени Дмухайло, міністра внутрішніх справ Юрія Караєва, його заступників Олександра Барсукова та Юрія Назаренка, глави мінського ОМОНу Дмитра Балаби, заступника керівника внутрішніми військами Хазалбека Атабекова, а також керівника мінської міліції Івана Кубракова.

Все майно підсанкційних осіб на території Канади та Великобританії заморожується, а їм самим забороняється в’їзд до обох країн.

Обмежена свобода слова 

Білоруська влада забирає статус засоба масової інформації в незалежного інтернет видання TUT.BY. Про це повідомляє саме видання.

«Наказом міністра інформації Ігоря Луцького від 29 вересня, який отримала редакція, для TUT.BY припинена можливість використовувати з 1 жовтня 2020 року статус мережевого видання», — йдеться у заяві Міністерства інформації.

Випуск ЗМІ може бути призупинений рішенням республіканського органу держуправління у сфері масової інформації, якщо поданий відповідний позов до суду. Позов до Економічного суду Міністерство інформації направило 18 вересня. Засідання призначено на 8 жовтня. З 1 жовтня на 3 місяці TUT.BY втратить статус ЗМІ, зазначають у редакції видання. Водночас редакція обіцяє працювати без цього статусу. TUT.BY має статус ЗМІ з січня 2019 року. З 7 серпня 2020 року білоруське видання отримало чотири попередження.

Нагадаємо, минулого тижня країни Балтії розширили санкційний список громадян Білорусі, причетних до фальсифікації виборів та придушення мирних протестів. 

Раніше ми писали, що Україна офіційно не визнала Лукашенка президентом Білорусі.

Читайте також: Литва залишить Білорусь без резервної електроенергії.