404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Демократія як фортеця. Напередодні інавгурації Байдена держбудівлі США охороняють тисячі нацгвардійців
Getty Images

Невеликі групи мітингувальників, деякі — зі зброєю, зібралися в неділю перед державними будинками США. Напруженість триває після заворушень у Капітолії.

Протестувальники збиралися біля будівель влади штатів у Техасі, Орегоні, Мічигані, Огайо та інших місцях, повідомляє ВВС.

Але біля багатьох інших державних будинків було тихо, на тлі посилення заходів безпеки у законодавчих органах США.

Багато міст підготувалися до потенційно жорстоких акцій протесту на вихідних, встановивши перешкоди та розгорнувши тисячі бійців Національної гвардії. ФБР попередило про збройні акції протесту напередодні інавгурації в середу.

Мер столиці Мюріель Боузер сказала, що впевнена, що інавгурація в середу буде «безпечною подією». Її слова підтверджує масова присутність у Вашингтоні Нацгвардії, федеральної розвідки та правоохоронних органів, включаючи Секретну службу, яка працює з місцевою поліцією, .

Як запобіжний захід, будівлі Капітолію забили дошками.

Понад 25 000 військовослужбовців Національної гвардії охороняють безпеку у Вашингтоні. На знак того, наскільки стурбовані чиновники з приводу потенційних заворушень, міністр оборони Райан Маккарті в неділю заявив Associated Press, що всіх членів гвардії перевіряють через побоювання внутрішньої загрози. Командирів попередили, щоб вони слідкували за проблемами у своїх лавах, а бійців гвардії навчають виявляти потенційні загрози зсередини, сказав Маккарті.

Перевірка Нацгвардії розпочалася, коли перші її загони розташували в окрузі Колумбія більше тижня тому, за словами численних чиновників.

Публікації в протрампівських і ультраправих мережах закликали до збройних демонстрацій, зокрема, у неділю. Однак деякі групи бойовиків сказали своїм послідовникам не вдаватися до насильства, посилаючись на посилену безпеку або стверджуючи, що заплановані події — це поліцейські пастки.

Невеликі натовпи протестувальників, що налічували десятки людей, зібралися лише в деяких містах. Вулиці навколо багатьох державних будинків залишилися на вихідних в основному порожніми.

Більше протестів очікується в середу, коли Джо Байден офіційно складе присягу, замінивши  Трампа на посаді президента.

Значна частина Вашингтона заблокована напередодні інавгурації. Національна алея, яка, як правило, наповнена тисячами людей під час інавгурацій, закрита на прохання Секретної служби.

Команда Байдена вже просила американців уникати поїздок до столиці країни на інавгурацію через пандемію COVID-19. Місцеві чиновники заявили, що люди повинні спостерігати за подією віддалено.

Після повстання в Капітолії США 6 січня губернатори багатьох штатів мобілізували Нацгвардію, встановили огорожі навколо урядових будівель, а в деяких випадках навіть скасували офіційний бізнес, на тлі попереджень правоохоронних органів про збройні протести в усіх 50 штатів напередодні інавгурації Байдена.

У неділю єдиними ультраправими групами, які були помітні на акціях протесту, були Boogaloo Bois, екстремістський антиурядовий рух, який виступає за вільне носіння зброї й поведений на майбутній громадянській війні. Їхнє бажання здійснити акції протесту в усіх 50 штатах не було реалізоване, і навіть у штатах, де протестували, вони не змогли зібрати значну кількість.

У Салемі, штат Орегон, де столичну будівлю 1 січня пікетували десятки ультраправих демонстрантів, які зіткнулися з поліцією штату, нині весь протест складався з восьми важко озброєних активістів «Бугалу» поруч із більш ніж 20 репортерами.

В неділю у Вашингтоні арештували окружного чиновника з Нью-Мексико у зв'язку з заворушеннями в Капітолії США 6 січня. Кой Гріффін, засновник групи «Ковбої для Трампа», пообіцяв повернутися в день інавгурації з вогнепальною зброєю, щоб «прийняти свою Другу поправку».

Енріке Тарріо, лідер неофашистських «Гордих хлопців», сказав USA Today, що його група не мобілізується в рамках інавгураційних протестів. «Я відчуваю, що ця частина битви закінчена», — сказав він.

Білий націоналістичний стример Ніколас Фуентес сказав «триматися подалі» від інавгурації, попереджаючи про посилення військової присутності.

Дослідники, які стежать за екстремістськими угрупованнями, заявили, що масштабні заборони та видалення ультраправих акаунтів за останні 10 днів призвели до безладу у багатьох групах, і що арешти людей, які брали участь у нападі на Капітолій, також, здається, мають стримуючий ефект .

Байден буде апелювати до єдності й анонсує нові ініціативи

Байден виступить із повідомленням про національну єдність, коли вступить на посаду президента в середу. Він каже, що прагне розпочати зцілення країни, роділеної роздратуванням часів адміністрації Трампа та постійними погрозами насильства з боку його прихильників.

«Це повідомлення про рух цієї країни вперед, це повідомлення про єдність, це повідомлення про те, щоб щось зробити. Події останніх кількох тижнів засвідчили, наскільки сильно постраждала душа Америки і як важливо її відновити. Ця робота розпочинається у середу», — заявив CNN Рон Клейн, майбутній керівник апарату Білого дому.

Байден буде діяти швидко, щоб змінити багато найбільш суперечливої ​​політики Трампа, сказав Клейн, й почне з 10-денного шквалу виконавчих розпоряджень.

Як ми писали раніше, Байден планує повернути США до Паризьких кліматичних домовленостей та іранської ядерної угоди. Клейн заявив: «Ці дії змінять курс щодо COVID-19, сприятимуть боротьбі зі зміною клімату, расовій справедливості та підтримці «невизнаних» громад».

Він, утім, не згадав про вступ до Світової організації охорони здоров’я, який команда Байдена раніше згадувала як про пріоритет. Клейн заявив, що наступні розпорядження стосуватимуться «справедливості та підтримки кольорових спільнот», а також реформи кримінальної юстиції, доступу до медичної допомоги та інших пріоритетів.

Як ми писали раніше, вперше в історії США при Білому домі працюватиме радник з наукових питань.

Обраний президент Джо Байден вступить на посаду через два тижні після того, як протестувальники, прихильники Трампа, штурмували Капітолій США у Вашингтоні 6 січня. В результаті загинули п'ять людей, серед яких був і поліцейський.

Том Хенкс вестиме програму з нагоди інавгурації Байдена