До МКС стартував космічний корабель SpaceX Crew Dragon
NASA

Космічний корабель SpaceX Crew Dragon «Стійкість» з Майклом Хопкінсом, Віктором Гловером, Шенноном Уокером, астронавтами NASA, та Соїчі Ногучі з Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) знаходиться на орбіті та на шляху до Міжнародної космічної станції.

Успішний запуск відбувся о 19:27 за північноамериканським східним часом з Космічного центру Кеннеді у Флориді, повідомляють пресслужби NASA, Space X та МКС.

Як повідомляє NASA, шлях космічного корабля Crew Dragon Resilience на орбіті до МКС можна спостерігати онлайн за адресою. Пресслужби причетних організацій використовують у Twiiter хештег #LaunchAmerica, щоб підкреслити, що NASA знову відправляє астронавтів з флоридського мису Канаверал, а не з Байконура на російському кораблі «Союз».

Команда розпочала шестимісячну місію на орбітальній станції.

Командир місії Майк Хопкінс, полковник ВПС США, буде приведений до присяги новоствореним космічним силам США на борту МКС.

Crew-1 — перша з шести запланованих регулярних місій до МКС, які компанія Маска збирається виконати за контрактом з NASA.

Екіпаж першої регулярної місії Crew-1 приєднаються до екіпажу 64-ої експедиції МКС, до якої входять астронавт NASA Кетлін Рубінс, а також росіяни Сергій Рижиков та Сергій Кудь-Сверчков.

Японський астронавт Соїчі Ногучі здійснить свій третій політ на орбіту після польоту на американському космічному човнику в 2005 році та російському космічному кораблі «Союз» у 2009 році.

2 листопада виповнилося 20 років, як люди безперервно перебувають на МКС.

На початку цього тижня офіційні представники NASA сертифікували остаточний проект Crew Dragon, завершивши майже десятирічну фазу розробки SpaceX в рамках державно-приватної програми космічного агентства.

Поява Falcon 9 і Crew Dragon — ознака нової ери комерційно розроблених космічних апаратів, якими володіє і управляє приватна організація, а не NASA, і використовуються для виведення американців на орбіту.

NASA уклала контракт з SpaceX та Boeing у 2014 році щодо розробки космічних капсул , аби замінити Shuttle та припинення залежність США від Росії для виведення американських астронавтів на орбіту. Першу випробувальну місію Boeing з капсулою Starliner компанія планує на кінець 2021 року.

Також SpaceX планує на листопад запуск корабля Starship, першу комерційну місію на МКС та ще 5 стартів. Тривають передстартові випробування восьмої модифікації SN8.

Як ми писали раніше, NASA відправить першу жінку на Місяць до 2024 року.

Космічний ліфт. Як доправляти людей і вантажі до орбіти без ракет? Це взагалі можливо?