404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
ЄС заявив, що ескалація конфлікту в Нагірному Карабасі є «неприйнятною»
International Committee of the Red Cross

Європейський Союз заявив, що ескалація конфлікту в Нагірному Карабасі є «неприйнятною», і закликав до нових мирних переговорів. Вірменія та Азербайджан тим часом черговий раз висловили звинувачення в обстрілах в гірському анклаві та навколо нього.

Офіс уповноваженого з прав людини в Нагірному Карабасі заявив, що більше десятка снарядів впало на Степанакерт, найбільше місто регіону, а днем раніше там само обстріляли пологовий будинок. Двоє цивільних були поранені, повідомляє Reuters.

У заяві міністерства оборони Азербайджану йдеться про те, що Вірменія обстрілювала азербайджанські військові частини та цивільні поселення вздовж лінії фронту, а також селища Тертер і Горнабой на північ від Нагірного Карабаху.

Найсильніші бойові дії на Південному Кавказі протягом майже 30 років викликають побоювання щодо ширшої війни, до якої  може бути залучена Росія, союзник Вірменії, й Туреччина, союзник Азербайджану. Це також створює загрозу для трубопроводів, які транспортують нафту і газ з Азербайджану на світові ринки.

Три режими припинення вогню не вдалося утримати, а в середу по обидві сторони конфлікту загинули мирні жителі.

«Європейський Союз вважає неприйнятним, що після трьох домовленостей між Росією, Францією та Сполученими Штатами про припинення вогню бої в Нагірному Карабасі та навколо нього все ще тривають», — заявив речник Європейської комісії щодо закордонних справ та політики безпеки Пітер Стано в середу.

Керівник ЄС закликав сторони негайно повернутися до «основних переговорів» щодо мирного врегулювання, як востаннє було узгоджено у Вашингтоні 25 жовтня.

Мінська група ОБСЄ, створена для посередництва у конфлікті і очолювана Францією, Росією та США, мала зустрітися з міністрами закордонних справ Азербайджану та Вірменії у четвер в Женеві.

Туреччина вимагала більшої ролі в будь-яких мирних переговорах.

Міністерство оборони Нагірно-Карабахського регіону заявило в четвер, що невизнана республіка втратила ще 51 особи. Загалом кількість загиблих у так званій «республіці Арцах» внаслідок війни становить 1119 з моменту початку бойових дій 27 вересня.

Азербайджан не повідомляє про свої військові жертви. Росія заявляє про 5000 смертей з обох сторін.

Нагірний Карабах є міжнародно визнаною частиною Азербайджану, але населений та контрольований етнічними вірменами. Близько 30000 людей загинули під час війни в регіоні 1991-94 років.

27 вересня Міноборони Азербайджану заявило про початок військової операції на всій лінії зіткнення в зоні карабаського конфлікту. Зі свого боку, прем’єр Вірменії Нікол Пашинян заявив про напад на невизнану Нагірно-Карабахську республіку з боку Азербайджану.

Chas News повідомляв, що турецькі винищувачі присутні в Азербайджані. 

 

Очільники МЗС Вірменії та Азербайджану обговорили Нагірний Карабах з держсекретарем США